Hakerzy włamali się na profil Sarkozy'ego na Facebooku

Hakerzy włamali się na profil Sarkozy'ego na Facebooku

Hakerzy włamali się na profil Sarkozy'ego na Facebooku
Źródło zdjęć: © AFP
24.01.2011 12:50, aktualizacja: 24.01.2011 13:01

Hakerzy zaatakowali w niedzielę wieczorem profil prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego na portalu społecznościowym Facebook, publikując tam informację, że szef państwa nie będzie ubiegał się o reelekcję w 2012 roku

Hakerzy zaatakowali w niedzielę wieczorem profil prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego na portalu społecznościowym Facebook, publikując tam informację, że szef państwa nie będzie ubiegał się o reelekcję w 2012 roku - podała w poniedziałek agencja AFP.

Wyjaśniono nawet, że motywem rezygnacji z kandydowania w wyborach są "wyjątkowe okoliczności, w jakich znalazła się Francja".

Obraz
© (fot. AFP)

Pod zawierającą wiele błędów ortograficznych informacją znajdował się link do "pożegnania Nicolasa Sarkozy'ego". Impreza ta miałaby się odbyć 6 maja 201. roku przed kawiarnią w Paryżu, w której Sarkozy w 2007 roku świętował swoje zwycięstwo w wyborach. Na imprezę zdążyło się zapisać 200 tys. osób.

W odpowiedzi na atak późnym wieczorem w niedzielę francuski prezydent napisał na swoim profilu, że ktoś włamał się na jego konto "być może dlatego, by przypomnieć mu, że żaden system nie jest niezawodny". Dodał, że nie zgadza się z "przedwczesnymi wnioskami tej wiadomości" i podziękował internautom za wsparcie. W ciągu 1. godzin najnowszy wpis Sarkozy'ego skomentowało ponad 2 tysiące osób.

Kolejne wybory prezydenckie mają odbyć się we Francji wiosną 2012 roku. Jesienią bieżącego roku obecny prezydent powinien poinformować, czy będzie ubiegał się o reelekcję.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)