Haker radzi prezydentowi Trumpowi: "Zmień ustawienia bezpieczeństwa"

Haker radzi prezydentowi Trumpowi: "Zmień ustawienia bezpieczeństwa"26.01.2017 10:04
Haker radzi prezydentowi Trumpowi: "Zmień ustawienia bezpieczeństwa"
Źródło zdjęć: © PAP/EPA

Jeśli śledziliście amerykańską kampanię prezydencką to wiecie, że Donald Trump często wyrażał swoje myśli na Twitterze. I okazuje się, że ustawienia bezpieczeństwa i stary telefon z Androidem mogą postawić nowego prezydenta USA w niebezpieczeństwie.

O sprawie poinformował serwis CNN, do którego zgłosiła się osoba o pseudonimie WauchulaGhost. Wysłała ostrzeżenie, aby prezydent Trump jak najszybciej zmienił ustawienia zabezpieczające jego konto na Twitterze.

WauchulaGhost to haker, znany między innymi z tego, że w czerwcu przejął kontrolę nad 500 kontami członków ISIS. Nie narobił dużych szkód - chyba, że pod uwagę weźmiemy też szkody moralne. Na przejętych kontach zaczął publikować treści pornograficzne i hasła związane z ruchem Gay Pride.

I teraz ten sam haker zwraca uwagę na zabezpieczenia konta twitterowego Trumpa. W świecie, w którym informacja obiega Ziemię w ułamku sekundy, wypowiedzi głów państwa w social media powinny być co najmniej wyważone i przemyślane. Można jednak rozważyć, co byłoby, gdyby ktoś przejął konto Trumpa i np. wypowiedział natychmiastową wojnę Rosji.

New York Times zauważa dodatkowo, że Trump korzysta z Twittera ze swojego starego smartfonu z Androidem, zamiast z nowego, szyfującego urządzenia które otrzymał już w Białym Domu. Nie wiadomo dokładnie, który model tak bardzo przypadł nowemu prezydentowi USA do gustu, ale chodzi prawdopodobnie o Samsunga Galaxy S3 (przypomnijmy, że ten telefon trafił na rynek w 2012 roku).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)