Haker otworzy twój samochód... SMS-em!

Haker otworzy twój samochód... SMS-em!

Haker otworzy twój samochód... SMS-em!
Źródło zdjęć: © sxc.hu
01.08.2011 11:00

Wszystkie nowe samochody promowane są jako wyjątkowo skomputeryzowane, w pełni czerpiące z najnowszych zdobyczy elektroniki. Jest nawet aplikacja mobilna, pozwalająca na otwarcie i uruchomienie najnowszych BMW. Ta technika otwiera jednak możliwości hakerom, dzięki metodzie „war texting”.

Don Bailey i Mathew Solnik, pracownicy iSEC Parnters, odkryli metodę na otwieranie samochodów wyposażonych w moduły BMW Assist, GM OnStar, Ford Sync i Hyundai Blue Link. Udało im się złamać protokoły komunikacyjne, co w efekcie umożliwiło im podszycie się pod operatora internetowego (GSM, CDMA, WiFi) i otwarcie samochodu.

Obraz
© (fot. CHIP) Tego typu metody odchodzą do lamusa

Ich odkrycie jest groźne nie tylko dla posiadaczy nowoczesnych samochodów, ale również dla innych mechanizmów opierających swoje protokoły komunikacyjne o sieć komórkową. Należą do nich systemu kontroli ruchu drogowego, kamery przemysłowe, inteligentne domy czy systemy SCADA wykorzystywane w fabrykach, elektrowniach, oczyszczalniach wody czy rafineriach.

Bailey i Solnik nie zamierzają upubliczniać metody na włamanie, dopóki producenci sprzętu i oprogramowania nie załatają usterki. Tak, doczekaliśmy się czasów, że do samochodu trzeba wgrywać patche...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)