Grupa TP optymalizuje wykorzystanie energii elektrycznej - stawia na oszczędność i ekologię

Grupa TP optymalizuje wykorzystanie energii elektrycznej - stawia na oszczędność i ekologię

19.02.2010 13:22

Telekomunikacja Polska podpisała umowę na dostawę energii elektrycznej z firmą ENERGA oraz przedłużyła umowę z firmą ENEA. Tym samym zakończył się proces konsolidacji zakupu energii na potrzeby Grupy TP. Obejmuje on ok. 16 000 punktów poboru energii w TP i PTK. Roczne zużycie energii w całej Grupie TP to ponad 500 GWh. Wartość kontraktów wynosi łącznie ok. 130 milionów PLN.

Jest to największy po względem ilości punktów dostaw projekt od czasu liberalizacji rynku energetycznego w Polsce.

„Grupa TP jest zainteresowana długoterminową współpracą z wyłonionymi w przetargu firmami. Wpisuje się ona w strategię optymalizacji kosztów energii elektrycznej dla Grupy. Oprócz projektów optymalizujących koszty i wykorzystanie energii bierzemy także pod uwagę inwestowanie w odnawialne źródła energii, które pozwalają obniżyć koszty jej zużycia oraz przyczyniają się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, przez co chronią środowisko”. – podkreślił Paweł Buchman, dyrektor Pionu Administracji Grupy TP.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Konsolidacja dostawców nie tylko obniży koszty ale także ograniczy pracochłonność rozliczania faktur za energię –. wcześniej było ich ok. 140 000 rocznie, a obecnie będzie zaledwie kilkadziesiąt. Ponadto TP wprowadziła system monitorowania i raportowania poziomu zużycia energii. Jest to pierwszy etap do utworzenia centralnej jednostki zarządzającej energią w Grupie TP.

Telekomunikacja Polska od lat promuje zachowania proekologiczne. W firmie wprowadzono elektroniczny obieg dokumentów a klientów zachęca się do korzystania z e-faktury.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)