Grupa nielegalnych monterów telewizji cyfrowej rozbita

Grupa nielegalnych monterów telewizji cyfrowej rozbita
Źródło zdjęć: © Policja.pl

07.11.2012 12:38, aktual.: 07.11.2012 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci ze Szczecina i Kołobrzegu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nielegalnie handlowali kodami umożliwiającymi odbiór kanałów cyfrowych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z KWP w Szczecinie otrzymali informacje, że na terenie województwa pojawili się oszuści, którzy nielegalnie rozpowszechniali klucze, konieczne do odbioru kanałów najbardziej popularnych płatnych telewizji cyfrowych. Szczecińscy policjanci razem z kryminalnymi z Kołobrzegu zaczęli rozpracowywać tę sprawę pod koniec października - doprowadziło ich to do zatrzymania trzech mężczyzn, mieszkańców Kołobrzegu i Białogardu, w wieku 3. i 53 lat. Policjanci ustali, że osoby te zajmowały się nielegalną działalnością jako monterzy sprzętu do odbioru telewizji satelitarnej. Sprawcy odpłatnie oferowali transfer przez internet kluczy do platform telewizyjnych swoim klientom.

Po zatrzymaniach funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania - zabezpieczyli między innymi sprzęt: nielegalnie zmodyfikowane dekodery i nośniki danych. W jednym z mieszkań na terenie powiatu białogardzkiego funkcjonariusze zabezpieczyli także serwer sharingowy udostępniający klucze. Urządzenie było ukryte w wykutym otworze w podłodze, pod deskami, w pomieszczeniu pakamery. Jak się okazało, było ono sterowane pilotem tak, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia serwer można było wyłączyć.

Zatrzymani mężczyźni naruszyli przepisy z ustawy o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną. Usłyszeli zarzuty dotyczące osiągnięcia korzyści majątkowej przez posiadanie i używanie niedozwolonego dekodera z dostępem do telewizji cyfrowej, za pośrednictwem którego nielegalnie przesyłali autoryzowane dane do innych osób. Umożliwiając im dostęp do usług chronionych, pobierali opłaty abonamentowe.

Całej trójce grozi do roku pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)