Greta Thunberg przeprasza za swoje przemówienie i myśli o urlopie. "Musi odpocząć"

Greta Thunberg przeprasza za swoje przemówienie i myśli o urlopie. "Musi odpocząć"
Źródło zdjęć: © Instagram.com | Greta Thunberg

16.12.2019 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Greta Thunberg stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych aktywistów proekologicznych. Jej ostatnie przemówienie wywołało sporo kontrowersji, za co szwedzka działaczka postanowiła przeprosić.

Piątkowe przemówienie Grety Thunberg wywołało sporo kontrowersji z powodu nieporozumienia językowego. Użyła w swoich wystąpieniu zwrotu "postawić przywódców światowych pod ścianą", co w języku angielskim odnosi się do egzekucji przez pluton. Thunberg na Twitterze szybko przeprosiła za użycie zwrotu, które w jej rodzimym języku nie ma tak negatywnego znaczenia.

- Wczoraj powiedziałam, że musimy pociągnąć naszych przywódców do odpowiedzialności i niestety użyłam stwierdzenia "postawcie ich pod ścianą". Chodziło mi o szwedzkie "att ställa någon mot väggen" - napisała młoda aktywistka w poście. - czyli pociągnięcie kogoś do odpowiedzialności Tak się dzieje, gdy improwizujesz przemówienia w drugim języku - dodała. - Przepraszam, jeśli ktoś źle to zrozumiał.

Greta Thunberg zapewniła, że jej celem nie było nakłanianie nikogo do przemocy i nie to było celem jej wystąpienia. Niedługo potem przyznała, że musi odpocząć i planuje zrobić sobie dłuższą przerwę. Aktywistka wyznała, że będzie w domu na Boże Narodzenie, ale jej przerwa potrwa dłużej, by mogła zebrać siły na kontynuowanie walki o poprawę klimatu.

Greta Thunberg pojawiła się na COP25, a jej wystąpienie wywołało sporo emocji. Dziewczyna wzywała przywódców do podjęcia "konkretnych działań na rzecz klimatu". Jednak już samo jej przybycie do Madrytu nie obyło się bez głośnego echa - aktywistka przypłynęła katamaranem i nim też wróciła z powrotem do domu. Niestety tegoroczny szczyt klimatyczny mimo obecności wielu młodych działaczy na rzecz klimatu, nie odniósł takiego sukcesu, jak moglibyśmy oczekiwać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także