Gotuj za darmo! Kuchenka, która nie potrzebuje prądu ani gazu

Gotuj za darmo! Kuchenka, która nie potrzebuje prądu ani gazu

Gotuj za darmo! Kuchenka, która nie potrzebuje prądu ani gazu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.07.2013 14:08

SolSource to kuchenka, pozwalająca na przygotowywanie posiłków przy pomocy wyłącznie energii słonecznej.

Ta nietypowa kuchenka pozwala na grillowanie, pieczenie, smażenie oraz gotowanie - zarówno tradycyjne, jak i parowe. Działanie urządzenia jest bardzo proste i opiera się na specjalnie skierowanych panelach odbijających światło słoneczne, które koncentrują je na naczyniu z przygotowywaną potrawą. SolSource do działania potrzebuje więc bezchmurnego nieba.

Co ciekawe urządzenie skonstruowane i testowane było we współpracy z nomadami zamieszkującymi rejony Płaskowyżu Tybetańskiego. Panujące tam warunki oczywiście idealnie nadają się do działania sprzętu opartego na energii słonecznej, jednak twórcy zapewniają, że urządzenie było z powodzeniem testowane także w innych rejonach świata - m.in. Kobe w Japonii i Waszyngtonie.

Urządzenie pozwalać ma na utrzymanie potrawy o wadze do 2. kilogramów. Cała konstrukcja ma być z kolei łatwa w transporcie - pierwsze złożenie urządzenia zająć może do 45 minut, jednak zaawansowany użytkownik powinien poradzić sobie z tym w kwadrans.

Kuchenka SolSource przedstawiona światu została na portalu Kickstarter, gdzie szybko zdobyła fundusze potrzebne do uruchomienia produkcji. Bardzo wiec prawdopodobne, że niedługo zobaczymy ją na sklepowych półkach. Gotowe urządzenie kosztować będzie 249 dolarów, czyli około 850 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)