Gorilla Glass 5 jednak lepsze od poprzednika

Gorilla Glass 5 jednak lepsze od poprzednika

Gorilla Glass 5 jednak lepsze od poprzednika
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
12.10.2016 09:41, aktualizacja: 13.10.2016 09:59

JerryRigEverything ponownie przetestował wytrzymałość Gorilla Glass 5 i przyznał się do błędu - w poprzednim teście niesłusznie określił je mniej wytrzymałym niż poprzedniej generacji.

Pancerne szkło Gorilla Glas 5 ponownie trafiło na test wytrzymałości pod względem zarysowań. Zobaczcie, co się zmieniło.

Prowadzący kanał na YouTube, JerryRigEverything ponownie przetestował wytrzymałość Gorilla Glass 5 i przyznał się do błędu. W poprzednim teście niesłusznie określił je mniej wytrzymałym, niż szkło poprzedniej generacji.

W pierwszym teście odporność szkła Gorilla Glass 5 odpowiadała trzeciemu stopniowi w skali twardości Mohsa. Dla pewności porysowano ekrany dwóch egzemplarzy telefonu - z tym samym efektem. W drugiej turze testów wykorzystano jednak nowy zestaw ostrzy i wynik okazał się znacznie lepszy - odpowiadał 6. stopniowi skali, a więc był porównywalny do uzyskiwanego przez Gorilla Glass 4.

Jak się okazało, testujący wykorzystał dołączony do zestawu kamień szlifierski w celu naostrzenia narzędzi. Ten wraz ze zużyciem zaczął się kruszyć i zostawiać na ostrzach drobne elementy o twardości odpowiadającej 8. stopniowi skali twardości Mohsa. I to wystarczyło, by doszło do przekłamań.

Autor zapewnił, że w razie stępienia ostrzy będzie teraz po prostu zamawiał nowe ich zestawy, by uniknąć pomyłek w przyszłości. Twierdzi też, że błąd dotyczy wyłącznie testu ekranu Galaxy Note 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)