Trwa ładowanie...
d1vztf5

Google zamyka Google+. Wielka wpadka z zabezpieczeniami

Nawet 500 mln użytkowników było zagrożonych przez lukę w zabezpieczeniach. Dla portalu społecznościowego Google to gwóźdź do trumny - Google+ przestanie istnieć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google zamyka Google+
Google zamyka Google+ (WP.PL, Fot: Sebastian Kupski)
d1vztf5

W ciągu najbliższych 10 miesięcy Google+ przestanie istnieć - serwery usługi zostaną wyłączone. Mowa tu wprawdzie o wersji dla użytkowników prywatnych, bowiem firmy wciąż będą mogły wykorzystywać serwis do kontaktu z pracownikami.

Google zamyka Google+

Upadek Google+ nie dziwi, bo niemal od samego początku był to serwis społecznościowy, który nie cieszył się dużą popularnością. Miał być pogromcą Facebooka, a okazał się ciekawostką dla nielicznych. Ale to nie brak zainteresowania przyspieszył decyzję o zamknięciu. W tle mamy do czynienia z poważną aferą.

d1vztf5

Google zataiło fakt, że przez pewien okres dane prawie 500 tys. ówczesnych użytkowników serwisu mogły być swobodnie przeglądane za pośrednictwem kilkuset aplikacji. Wprawdzie według korporacji do żadnych nadużyć nie doszło, ale sam fakt jest dla firmy sporym ciosem.

Dlatego też gigant decyduje się zamknąć Google+, tym samym przyznając się do błędu: nie wyszło nam i nie ma sensu tego ciągnąć.

Zobacz też: Cybersejf. Policja zabiera komputer ofierze cyberataku

d1vztf5

Podziel się opinią

Share
d1vztf5
d1vztf5
Więcej tematów