Google wave budzi cyberprzestepców

Google wave budzi cyberprzestepców

Google wave budzi cyberprzestepców
Źródło zdjęć: © Google
04.11.2009 13:00, aktualizacja: 04.11.2009 14:04

Cyberprzestepcy wykorzystują duże zainteresowanie testową wersją narzędzia Google Wave. W rozsyłanych zaproszeniach obiecują dostęp do aplikacji oraz możliwość ubiegania się o zyski ze sprzedaży programu, a tym samym podejmują próby rozpowszechniania złośliwych programów. Na atak przede wszystkim narażeni są użytkownicy pragnący dostać się do społeczności Google Wave.

Od 3. września do beta testów tej innowacyjnej technologii komunikacji przystąpiło znacznie szersze grono 100 tyś programistów. Pozostali chętni internauci do tej pory nie otrzymali szansy na uczestniczenie w testach Google Wave i ten fakt wykorzystują cyberprzestępcy.

Obraz
© (fot. Google)

Dyrektor techniczny Łukasz Nowatkowski G Data "_ Cyberprzestępcy wykorzystując Google Wave chcą uzyskać jak największy zasięg ataku. Posługiwanie się wiarygodną marką ułatwia im to zadanie. Dzisiaj skala ataków w porównaniu z do poprzednich lat jest kilkukrotnie wyższa. Internauci aby uniknąć przykrych niespodzianek powinni zachowywać czujność i nie brać udziału w podejrzanie korzystnych ofertach. _"

Programy G Data minimalizują ryzyko ataku i kompleksowo zabezpieczają komputery przed złośliwym oprogramowaniem oraz internetową przestępczością.

Czym jest Google Wave? Google Wave jest najnowszym produktem Google łączącym ze sobą funkcje zarządzania informacjami oraz komunikację w czasie rzeczywistym. Całość uzupełniona została obsługą zewnętrznych aplikacji w postaci gadżetów. To wybuchowa mieszanka, która z pewnością zapisze się w historii internetu,a być może wprowadzi rewolucję do naszego sposobu komunikowania się.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)