Google TV od września w Europie

Google TV od września w Europie

Google TV od września w Europie
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
03.04.2012 11:10

Francuski portal Les Echos twierdzi, że we wrześniu tego roku Sony rozpocznie sprzedaż produktów zawierających Google-TV. Swoje informacje opierają oni na wypowiedziach dyrektora marketingu Sony France Stephane’a Labrousse’a, który potwierdził, że francuski oddział sprzedawać będzie dwie wersje urządzeń. Set-top box kosztować ma 200 euro a urządzenie ze zintegrowanym napędem Blu-ray kosztować będzie 300 euro.

Portal sugeruje, że w tym samym czasie urządzenia mogłyby się pojawić w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i w Niemczech. Ani słowa o dostępności urządzenia w Polsce.

Produkowane przez Sony urządzenia będą oferować dostęp do Google Play, jak również do treści dostarczanych przez Sony w ramach Music Unlimited.

Druga generacja set-top boxów Google TV, w odróżnieniu od wyposażonych w procesory Intela urządzeń sprzedawanych w Stanach, ma być oparta na chipach ARM. Miało to spowodować obniżenie ceny urządzeń, ale patrząc na cennik, o którym wspomina dyrektor marketingu Sony France –. nie za bardzo im się to udało. 200 euro to bardzo dużo za oparty na Androidzie interface do przeglądania treści telewizyjnych dostępnych w Sieci. W USA właśnie cenę uznano za największy problem urządzenia, a z powodu strat poniesionych przy okazji tego projektu Logitech wycofał się z produkcji tego typu urządzeń.

Google TV jak na razie nie zrobiło furory w USA. Zobaczymy jak przyjmie się w Europie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)