Google Street View z rowerowej perspektywy

Google Street View z rowerowej perspektywy

Google Street View z rowerowej perspektywy
Źródło zdjęć: © heise-online
16.07.2009 16:56, aktualizacja: 17.07.2009 09:34

Google wprowadza nowe metody pozyskiwania danych dla potrzeb usługi Street View. Firma dostarczyła swoim pracownikom w Wielkiej Brytanii nie tylko samochody, ale również specjalne rowery wyposażone w sprzęt fotograficzny, za pomocą którego mogą oni robić panoramiczne ujęcia położonych na uboczu atrakcji turystycznych. W nadchodzących tygodniach na ulice wyjedzie łącznie 18 trzykołowych rowerów w celu sfotografowania siedmiu wybranych punktów

Pierwszym celem będzie datowana na epokę neolitu megalityczna budowla Stonehenge w hrabstwie Wiltshire. Kolejnymi miejscami są Millenium Stadium w Cardiff, rzeźba Antony'ego Gormleya Angel of the North w pobliżu Gateshead, legendarne jezioro Loch Ness w północnej Szkocji, ogród botaniczny Eden Project w Kornwalii, a także zamki Warwick Castle (hrabstwo Warwickshire) i Bamburgh Castle (Northumberland).

Atrakcje w dużej części wybrano na podstawie wyników internetowej ankiety, która została wcześniej przeprowadzona przez Google'a wspólnie z brytyjską agencją turystyczną VisitBritain. Nowa inicjatywa wyszukiwarkowego potentata niejako tradycyjnie spotkała się również ze sceptycznymi opiniami: "Koncern musi przywiązać jeszcze większą uwagę do sfery prywatnej obywateli" – ostrzegł w niższej izbie parlamentu Tom Brake, przedstawiciel partii liberalno-demokratycznej.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)