Google przeszuka sieć, nawet jeśli nie masz połączenia z siecią

Google przeszuka sieć, nawet jeśli nie masz połączenia z siecią

Google przeszuka sieć, nawet jeśli nie masz połączenia z siecią
Źródło zdjęć: © WP.PL | Sebastian Kupski
18.01.2017 17:00, aktualizacja: 19.01.2017 13:49

Google w swojej mobilnej wersji od jakiegoś czasu testowało wyjątkowo przydatne rozwiązanie – wyszukiwanie w trybie offline. Mechanizm okazał się na tyle satysfakcjonujący użytkowników, że trafił do najnowszej wersji aplikacji Google’a.

Najnowsza wersja aplikacji Google na Androida jest przygotowana na utraty połączenia z siecią. Dzięki temu nie zapomni jakich fraz szukaliśmy w Google’u, kiedy nasze połączenie z internetem było na tyle słabe, że telefon nie był w stanie wyświetlić wyników. Teraz sytuacja ma ulec zmianie.

Oczywiście, inżynierowie Google’a nie opracowali żadnej niesamowitej technologii, która mimo braku zasięgu łączy się z internetem. Rozwiązanie tego problemu okazało się znacznie prostsze. Okazuje się, specjalny mechanizm będzie odkładał poszukiwane frazy „na później”. Jeśli połączenie z internetem ulegnie poprawie, wyszukiwarka automatycznie działająca w tle poszuka odpowiedzi na pytania nurtujące użytkownika. Ten o wynikach zostanie poinformowany stosownymi powiadomieniami.

Oczywiście, każda aplikacja działająca w tle obciąża procesor smartfona, a co za tym idzie powoduje szybsze wyczerpywanie się akumulatora – dobrym przykładem jest chociażby opisywana niedawno przez nas sytuacja z aplikacjami Facebook i Messenger, które bardzo obciążają procesor smartfona, a co za tym idzie znacznie szybciej rozładowują akumulator. Podobne kłopoty z aplikacją miało również Google ze swoimi Mapami.

Jak zapewniają spece z Google’a – tym razem o takiej sytuacji nie może być mowy, bowiem deweloperzy mieli się na to przygotować. Z jakim skutkiem? Dowiemy się o tym już niebawem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)