Google popsuło Samsunga Galaxy S4

Google popsuło Samsunga Galaxy S4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.07.2013 10:00

Serwis GSMArena ukończył właśnie długie testy baterii znanego smartfonu – Samsung Galaxy S4 – ale w wersji dostępnej przez Google Play.

Ten telefon dostępny jest tylko w sklepie Google Play i tylko dla mieszkańców USA. Od oryginalnego Galaxy S4 różni go oprogramowanie. Znajdziemy w nim ten sam system, który instalowany jest w serii smartfonów Nexus. Innymi słowy to Samsung z nienaruszonym, oryginalnym Androidem.

Jak się okazało –. zmiana oprogramowania nie wpłynęła najlepiej na czas pracy na baterii. Galaxy S4 z Androidem zmodyfikowanym przez Samsunga wytrzymał aż 18 godzin w teście czasu rozmowy. Edycja Google Play wyłączyła się niemal 6 godzin wcześniej. To mimo wszystko i tak lepszy wynik od Galaxy S4 z Androidem od Samsunga i 8-rdzeniowym procesorem Exynos. Ta wersja S4 wytrzymała zaledwie 11 godzin.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Szczęśliwie dla wszystkich, którzy chcą nabyć Samsunga z Google Play, czas pracy na baterii pozostał taki sam, jeżeli chodzi o przeglądanie sieci oraz odtwarzanie wideo. Różnice były pomijalne i obie wersje smartfona działały zauważalnie dłużej od Galaxy S4 z 8-rdzeniowym Exynosem. Pełne wykresy znajdziecie tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Polskie firmy walczą o pracowników"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)