Google: Ponad 75 proc. urządzeń z Androidem w wersji 4.0 i nowszych

Google: Ponad 75 proc. urządzeń z Androidem w wersji 4.0 i nowszych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.01.2014 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że starsze wersje OS-u powoli odchodzą w zapomnienie. Według danych Google, ponad 75 proc. urządzeń z systemem giganta z Mountain View pracuje pod kontrolą Androidów w wersji 4.0 lub nowszej.

Zgodnie z informacjami, które możecie zobaczyć także na grafice powyżej, zdecydowanie najbardziej popularnym z Androidów jest w tej chwili Android Jelly Bean, którego trzy warianty kontrolują działanie niemal 6. proc. urządzeń z OS-em Google. Symboliczną poprawę w stosunku do analogicznego zestawienia za listopad ubiegłego roku zanotował zaś Android 4.4 KitKat, który w zeszłym miesiącu był obecny na pokładzie równo 1,4 proc. gadżetów dysponujących systemem giganta z Mountain View (o 0,3 proc. lepiej niż w listopadzie). Niezbyt imponująco prezentuje się także rezultat uzyskany przez wersję Ice Cream Sandwich, który wciąż odpowiada za pracę około 17 procent urządzeń z Androidem.

Cieszyć może z pewnością fakt, iż podstarzałe wersje OS-u –. jak choćby Android 2.3 Gingerbread – stale i sukcesywnie tracą na znaczeniu. Zobaczymy, czy 2014 rok przyniesie ich ostateczny koniec.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Oto pierwsze zdjęcie egzoplanety

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)