Google podarowało uchodźcom Chromebooki za ponad 5 milionów dolarów

Google podarowało uchodźcom Chromebooki za ponad 5 milionów dolarów27.01.2016 06:34
Google podarowało uchodźcom Chromebooki za ponad 5 milionów dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Project Reconnect to nowa inicjatywa firmy Google, dzięki której tysiące imigrantów, którzy aktualnie przebywają na terenie Unii Europejskiej otrzymają w prezencie komputery przenośne Chromebook.

Inicjatywa ma na celu udostępnienie uchodźcom narzędzi, w tym przypadku komputerów Chromebook i jak się domyślamy - dostępu do Internetu - aby Ci mogli zacząć uczyć się języka, który obowiązuje na terenie kraju, w którym chcieliby zostać oraz załatwiać wszystkie sprawy urzędowe, takie jak ubieganie się o azyl itd.

Google ten cel realizować będzie za pośrednictwem wszystkich chętnych fundacji nonprofit - każda organizacja może ubiegać się o grant u Google, który przekłada się w praktyce na 5000 Chromebooków do rozdania uchodźcom. Łącznie do rozdania ma być 25000 urządzeń. Powstaje jednak pytanie, czy jest to najlepszy sposób, aby pomóc uchodźcom? Na licznych forach internetowych można przeczytać opinie, że to raczej kolejna zachęta dla imigrantów zarobkowych, a nie realna pomoc, jakiej można by udzielić potrzebującym.

Chromebooki to proste komputery przenośne z systemem Chrome OS. Umożliwiają dostęp do internetu, multimediów, pracę z pakietem biurowym i komunikację z innymi osobami. Większość funkcji do działania wymaga stałego połączenia z internetem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)