Google Play Music All Access - nowy serwis muzyczny od Google

Google Play Music All Access - nowy serwis muzyczny od Google

Google Play Music All Access - nowy serwis muzyczny od Google
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.05.2013 10:30

Tak jak się można tego było spodziewać, na konferencji Google I/O Mountain View ogłosiło oficjalnie start nowej usługi muzycznej - Google Play Music All Access.

Google już od jakiegoś czasu pracowało nad stworzeniem usługi, która mogłaby konkurować ze Spotify. Podpisano więc stosowne umowy z największymi wytwórniami muzycznymi i rozpoczęto prace. Dziś przyszedł czas na oficjalną premierę usługi Google Play Music All Access.

Czym więc różni się ona od Spotify? Właściwie niczym, poza jednym drobnym szczegółem, ale o nim później. W swojej wersji mobilnej Google Play Music All Access jest oparte na aplikacji Google Play Music i daje dostęp zarówno do muzyki zapisanej w pamięci urządzenia, jak i do przepastnych zasobów Google, które są strumieniowane na żądanie. All Access pozwala także użytkownikom na tworzenie playlist i kosztuje 9,9. dolara miesięcznie (pierwszy miesiąc gratis). Z zasobów Google Play Music All Access można korzystać także za pośrednictwem strony internetowej. Jeśli ktoś zdecyduje się na wykupienie subskrypcji do 30 czerwca, Google udzieli mu rabatu i będzie płacił za dostęp dwa dolary mniej.

I teraz wracamy do tych ograniczeń. All Access może i daje „cały dostęp”, ale nie dla każdego i nie wszędzie. Na przykład nie jest na razie dostępne w Polsce. 1-0 dla Spotify.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Jak wyglądałyby dzieci urodzone w kosmosie?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)