Google odpowie na co chorujesz

Google odpowie na co chorujesz20.06.2016 23:27
Google odpowie na co chorujesz
Źródło zdjęć: © chip.pl

Żadną tajemnicą nie jest, że w wyszukiwarce Google'a bardzo wielu internautów poszukuje porady medycznej, wpisując w nią odczuwane przez nich symptomy choroby i oczekują diagnozy. Już teraz Google wychodzi im na przeciw

Oczywiście piszemy tutaj o amerykańskiej wersji wyszukiwarki, która w porównaniu do polskiego Google'a oferuje swoim użytkownikom o wiele większą funkcjonalność. Na przykład, już teraz po wpisaniu kilku symptomów choroby, amerykańskie Google wyświetli wam listę potencjalnych schorzeń, które mogą je powodować.

288761930632673427
Źródło zdjęć: © (fot. Google.com)

To jednak nie działa tak, jak chcieliby inżynierowie z Mountain View. Dlatego też udali się oni na konsultacje ze specjalistami z Harvard Medical School i Mayo Clinic, aby dzięki nim uczynić ze swojej wyszukiwarki lepszego diagnostę. Poprawione algorytmy dotyczące rozpoznawania chorób po ich symptomach mają pojawić się w USA w przeciągu "kilku następnych dni".

- Google będzie również prosić swoich użytkowników o feedback, mając nadzieję, że dzięki takiej interakcji z użytkownikami uda się jeszcze bardziej dopracować wyszukiwarkę, jeśli chodzi o rozpoznawanie chorób.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy procesor z tysiącem rdzeni

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)