Google ma sposób na Androida? Prawdopodobnie szykuje swojego własnego smartfona

Google ma sposób na Androida? Prawdopodobnie szykuje swojego własnego smartfona
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

29.06.2016 13:43, aktual.: 02.07.2016 11:43

Android jest obecnie najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Jest też chyba najbardziej podzieloną platformą, ale wygląda na to, że Google zamierza zająć się problemem fragmentacji Androida w nowy sposób.

Przynajmniej jeśli wierzyć "The Telegraph", które donosi, że Google jest w trakcie rozmów z operatorami sieci komórkowych, które dotyczyć mają wprowadzenia na rynek własnego smartfona i nie mówimy tu wcale o kolejnym Nexusie. Według informatorów gazety miałby to nastąpić przed końcem tego roku.

"The Telegraph" donosi, że Gogole chciałoby sprawdzić, jak takie urządzenie będzie sobie radzić w bezpośredniej rywalizacji z iPhone’ami. Własny smartfon to także możliwość większej kontroli nad usługami i aktualizacjami systemu, których wdrażaniem zajmują się dziś partnerzy tzw. OEM. Niestety na razie nie są znane szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej takiego urządzenia. Można jedynie podejrzewać, że za jego opracowanie odpowiedzialny jest Rick Osterloh, były szef Motoroli, który niedawno stanął na czele działu sprzętowego w Google.

Jeśli takie urządzenie rzeczywiście powstanie, może nieźle zamieszać na rynku smartfonów. Ale niekoniecznie na korzyść Google, ponieważ dotychczasowi partnerzy Mountain View mogą uznać to za swego rodzaju atak na własne pozycje i, na przykład, postawić na własne rozwiązania systemowe. A takie plany już ma podobno Samsung, nad własnym mobilnym systemem operacyjnym pracuje też podobno Huawei.

Tak czy inaczej pozostaje nam czekać na więcej informacji, które mogłyby potwierdzić te doniesienia.

słk

Polecamy na stronach Giznet.pl: HTC pracuje nad kolejnym Nexusem

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)