Google ma autonomiczny samochód, a Baidu inteligentny rower

Google ma autonomiczny samochód, a Baidu inteligentny rower

Google ma autonomiczny samochód, a Baidu inteligentny rower
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.11.2014 16:38, aktualizacja: 26.11.2014 16:56

Podczas gdy Google jest pochłonięte tworzeniem autonomicznego samochodu, jego chiński odpowiednik Baidu poszedł w zupełnie inną stronę. Jego inteligentny rower ma całkowicie zmienić oblicze transportu.

Mowa o rowerze naszpikowanym elektroniką do granic możliwości, który ma pojawić się w asyście opracowanego przez Baidu systemu operacyjnego, umożliwiającymi rowerzystom założenie własnej sieci społecznościowej. Chiński wynalazek będzie nosił imię Dubike.

Według relacji serwisu 36kr.com, liczne sensory mają zbierać dane dotyczące częstotliwości pedałowania, nacisku na pedały, rytmu serca, prędkości i nacisku na siodełko. Wszystko to trafia razem do urządzenia mobilnego, które analizuje informacje i daje rady. Ale na tym możliwości Dubike się nie kończą. Potrafi zamieniać energię kinetyczną w prąd, do tego posiada kierownicę z nawigacją, wskazującą kierunki, wbudowany GPS pomagający zlokalizować rower oraz system operacyjny, który zapewni kierowcy dodatkowe wskazówki, na przykład dotyczące drogi.

Należąca do Baidu jednostka badawcza Institute of Deep Learning informowała już wcześniej o tworzeniu OS-u dla inteligentnych rowerów, chcąc zgrać mapowanie, nawigację, sieci społecznościowe i monitorowanie stanu zdrowia w jednym, a platforma miałaby być promowana wśród producentów rowerów. Na razie skonstruowano prototyp roweru, a na rynku ma pojawić się w okolicach końca 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)