Google i Yahoo przesłuchane

Google i Yahoo przesłuchane

Google i Yahoo przesłuchane
25.04.2008 11:30, aktualizacja: 25.04.2008 12:04

Przedstawiciele Google'a i Yahoo! zostali przesłuchani przez urzędników amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. Przesłuchanie miało na celu ustalenie, czy współpraca pomiędzy firmami nie narusza przepisów antymonopolowych.

Przypomnijmy, że niedawno oba koncerny rozpoczęły dwutygodniową, próbną współpracę, w ramach której w wyszukiwarce Yahoo! pojawiają się reklamy Google'a.

Przedstawiciele Google'a oświadczyli, że DoJ został poinformowany o zamiarach współpracy jeszcze przed jej rozpoczęciem, a obecnie, podczas przesłuchania, udzielono urzędnikom dodatkowych wyjaśnień. Rzecznik prasowa Yahoo!, Tracy Schmaler, powiedziała, że jej firma będzie aktywnie pomagała w ustaleniu prawdy.

Departament może rozpocząć śledztwo w sprawie umowy pomiędzy wspomnianymi firmami. Specjaliści oceniają, że współpraca w takiej formie, w jakiej jest obecnie prowadzona, może przynieść Yahoo! około miliarda dolarów rocznie. Podpisanie umowy z Google'em jest postrzegane jako próba wywarcia nacisku na Microsoft, by ten zwiększył kwotę oferowaną za przejęcie Yahoo!.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)