Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka uczciła wyjątkowe święto

Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka uczciła wyjątkowe święto14.10.2020 10:05
Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka zmienia logo
Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka zmienia logo
Źródło zdjęć: © Google

Google Doodle to tymczasowa zmiana loga na stronie głównej wyszukiwarki, przeznaczona dla uczczenia wyjątkowych wydarzeń. Jednym z nich jest Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka nie zapomniała o tym święcie i przygotowała specjalną grafikę.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce od 1972 roku na podstawie Karty praw i obowiązków nauczyciela. Bardziej popularną nazwą tego święta jest po prostu Dzień Nauczyciela. Z tej okazji, 14 października każdego roku, w szkołach organizowanych jest wiele uroczystości przypominających, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni edukacja.

Ten wyjątkowy dzień jest znakomitą okazją do podziękowania nauczycielom za ogromny wkład w wychowanie i kształcenie najmłodszych. 14 października zarówno uczniowie, jak i rodzice, wręczają im kwiaty lub drobne upominki, dziękując za uwagę, poświęcony czas i cierpliwość, która jest szczególnie potrzebna w ich zawodzie.

O Dniu Nauczyciela nie zapomniał również gigant z Mountain View. Z okazji święta, na stronie głównej przeglądarki możemy zobaczyć specjalną grafikę.

Google Doodle. Specjalna grafika na Dzień Edukacji Narodowej
Źródło zdjęć: © Google
Google Doodle. Specjalna grafika na Dzień Edukacji Narodowej

10 porad bezpiecznego korzystania z internetu

Google Doodle jest specjalnym trybem, w jakim pracownicy firmy celebrują konkretne rocznice i wyjątkowe wydarzenia. W związku z tym na jeden dzień zmienia się logo przeglądarki.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, wiele szkół zrezygnowało z uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)