Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka uczciła wyjątkowe święto

Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka uczciła wyjątkowe święto

Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka zmienia logo
Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka zmienia logo
Źródło zdjęć: © Google
Michał Prokopowicz
14.10.2020 10:05

Google Doodle to tymczasowa zmiana loga na stronie głównej wyszukiwarki, przeznaczona dla uczczenia wyjątkowych wydarzeń. Jednym z nich jest Dzień Edukacji Narodowej. Przeglądarka nie zapomniała o tym święcie i przygotowała specjalną grafikę.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce od 1972 roku na podstawie Karty praw i obowiązków nauczyciela. Bardziej popularną nazwą tego święta jest po prostu Dzień Nauczyciela. Z tej okazji, 14 października każdego roku, w szkołach organizowanych jest wiele uroczystości przypominających, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni edukacja.

Ten wyjątkowy dzień jest znakomitą okazją do podziękowania nauczycielom za ogromny wkład w wychowanie i kształcenie najmłodszych. 14 października zarówno uczniowie, jak i rodzice, wręczają im kwiaty lub drobne upominki, dziękując za uwagę, poświęcony czas i cierpliwość, która jest szczególnie potrzebna w ich zawodzie.

O Dniu Nauczyciela nie zapomniał również gigant z Mountain View. Z okazji święta, na stronie głównej przeglądarki możemy zobaczyć specjalną grafikę.

Google Doodle. Specjalna grafika na Dzień Edukacji Narodowej
Google Doodle. Specjalna grafika na Dzień Edukacji Narodowej© Google

Google Doodle jest specjalnym trybem, w jakim pracownicy firmy celebrują konkretne rocznice i wyjątkowe wydarzenia. W związku z tym na jeden dzień zmienia się logo przeglądarki.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, wiele szkół zrezygnowało z uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)