Trwa ładowanie...
d19x04s

Google Doodle na 20 lat Google! Największa wyszukiwarka obchodzi jubileusz

Najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie ma już 20 lat. Po raz pierwszy ruszyła 27 września 1998 roku. Wraz z jej uruchomieniem, internet zaczął się poważnie zmieniać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google ma już 20 lat
Google ma już 20 lat (google)
d19x04s

Minęło już 20 lat od pierwszego uruchomienia największej aktualnie wyszukiwarki internetowej. Z tej okazji w Google Doodle pojawił się filmik świętujący urodziny Google. I chociaż u nas pojawiły się kilka lat później, to pierwsze Doodle zaprezentowano już w tym samym roku, co wyszukiwarka. Założyciele wyjeżdżając na festiwal "Burning Man" ustawili poniższy Doodle.

Google Doodle latami ewoluowało. W 2000 roku z okazji Halloween pojawiło się pierwsze animowane Doodle. Natomiast w 2011 roku zaprezentowano pierwszy film w Doodle, świętujący 122. rocznicę urodzin Charliego Chaplina. 4 lata później z okazji Światowego Dnia Ziemi powstał pierwszy quiz. W 2018 roku pojawił się pierwszy Doodle oparty na wirtualnej rzeczywistości.

d19x04s

Google Doodle ma kilka ciekawych rekordów. Np. najszybciej Doodle przygotowano w zaledwie cztery godziny. Było to 13 listopada 2009 roku, kiedy ogłoszono odkrycie wody na Księżycu. W 2014 roku ponad 100 osób wystąpiło w filmie przygotowanym do Google Doodle z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Specjalne Doodle z okazji 20 urodzin, to nie jedyna niespodzianka jaką przygotowało Google. Z tego powodu możemy odbyć wirtualną podróż po pierwszym biurze korporacji, korzystając ze "Street View". Zobaczycie, od czego zaczynała firma, mająca dziś ponad 160 biur w 60 krajach świata.

google maps
Podziel się

20 lat temu zaczynali od małego garażu - "Susan's garage". Dziś są największym portalem i grupą w internecie. Od 2015 roku, Google należy do konglomeratu Alphabet Inc. Jego wartość szacuje się dziś na 827 miliardów dolarów.

Google posiada także pełne archiwum wszystkich swoich Doodle'i. Pewnie na co dzień nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale jest ich naprawdę sporo. Warto rzucić okiem na archiwum Google Doodle, nawet z czystej ciekawości. Zobaczycie je pod tym adresem.

d19x04s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d19x04s

d19x04s
d19x04s