Google chce uniknąć podwyżek. Gigant planuje wyjście z Chin

Google chce uniknąć podwyżek. Gigant planuje wyjście z Chin
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

30.08.2019 09:51, aktual.: 01.09.2019 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Napięcie na linii USA - Chiny coraz bardziej odbija się na Google. W konsekwencji gigant może przenieść produkcje gdzie indziej. Kierunek to jednak wciąż Azja.

Według Nikkei Google jeszcze w tym roku może częściowo przenieść produkcję smartfonów Pixel z Chin do Wietnamu. Nie byłby to zaskakujący krok. Już wcześniej podjęto decyzję o przesunięciu produkcji związanej z firmą Nest Lab do Tajwanu i Malezji.

Powód? Wojna handlowa USA z Chinami. Google nie chce płacić wyższego podatku, którym objęte będą produkty sprowadzane z Chin. Przeniesienie produkcji do Wietnamu pozwoliłoby uniknąć ewentualnej podwyżki.

Według niepotwierdzonych informacji Google miałoby wykorzystać dawną wietnamską fabrykę Nokii.

Napięte relacje na linii Stany Zjednoczone - Chiny odbijają się na Google. Przypomnijmy: wiele wskazuje na to, że Huawei Mate 30 pojawi się na rynku bez dostępu do Usług Google, a co za tym idzie – bez działających kluczowych aplikacji, takich jak Gmail czy Mapy. To efekt sytuacji między Huawei a amerykańskim rządem. Choć teoretycznie najbardziej cierpi Huawei, to taki obrót spraw zmusza chińską firmę do rozwoju własnego systemu. A to już dla Google kłopot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)