Głośniki przenośne. Idealne na majówkowy piknik

Głośniki przenośne. Idealne na majówkowy piknik
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Sylwia Ścibak

09.05.2019 14:19, aktual.: 09.05.2019 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dzisiejszych czasach muzykę można zabrać wszędzie, niemniej nie zawsze odpowiada ona naszym oczekiwaniom co do jakości. Dlatego zamiast słuchać ulubionych piosenek z telefonu, możemy wybrać przenośny głośnik.

Słuchanie muzyki prosto z telefonu komórkowego nie wszystkich zadowala, dlatego przenośny głośnik o niewielkich rozmiarach będzie strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza tam, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest utrudniony. Sprawdzi się więc na grillu ze znajomymi, pikniku czy wieczornym ognisku.

Głośnik przenośny - istotne parametry

Przenośne głośniki wyposażone są zwykle w akumulatory oraz moduły komunikacji bezprzewodowej (albo sloty, do których można podłączyć urządzenie przenośne za pomocą kabla). Dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwracać uwagę na maksymalny czas pracy głośnika na pełnym ładowaniu oraz na rodzaj połączenia.

Modele dostępne na rynku komunikują się z telefonem najczęściej za pomocą modułu Bluetooth, modułu Wi-Fi lub NFC. Moduł Blutetooth jest chyba najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny, ponieważ umożliwia odtwarzanie muzyki niemal w każdych warunkach, oczywiście z uwzględnieniem zasięgu i potencjalnych zakłóceń. Zawsze więc warto zwracać uwagę na maksymalną odległość między urządzeniami, którą podaje producent.

Warto również zwrócić uwagę na moc głośnika. Im jest wyższa, tym głośniejszej muzyki będzie można słuchać. Tego typu sprzęty raczej nie zachwycają dużą mocą, zwykle mają 10-20 watów.

Jeśli chcemy zabierać głośnik na działkę, na ogniska czy nad jezioro, pamiętajmy o odpowiednich zabezpieczeniach. Wiele modeli dostępnych na rynku dysponuje konkretną klasą wodoszczelności i/lub pyłoszczelności, określaną kodem IP.

Głośnik przenośny - funkcje dodatkowe

Głośniki zawierają również wiele funkcji dodatkowych, które czynią z nich fajne gadżety. Na przykład wielobarwne oświetlenie, które może być doskonałym sposobem na stworzenie dyskotekowego klimatu na łonie natury, wbudowaną pamięć, którą możemy wykorzystać do przechowywania ulubionych utworów czy ekran LCD. Inne zawierają też radio FM czy mikrofon.

Bardziej wymagających użytkowników zadowolą sprzęty z wbudowanym subwooferem, który pozwala uzyskać odpowiednio niskie, głębokie tony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)