Głośniki przenośne do 200 zł. Ty decydujesz, kiedy i gdzie słuchasz swojej muzyki

Głośniki przenośne do 200 zł. Ty decydujesz, kiedy i gdzie słuchasz swojej muzyki

Głośniki przenośne do 200 zł. Ty decydujesz, kiedy i gdzie słuchasz swojej muzyki
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
30.05.2018 10:30, aktualizacja: 30.05.2018 12:27

Trzaski, szum i poczucie zmarnowanych pieniędzy to skojarzenia, jakie mamy z pierwszymi głośnikami przenośnymi. To na szczęście przeszłość, bo odpowiednio dobrany gadżet to małe, wydajne i niebywale przydatne urządzenie, za które zapłacisz grosze.

Spotkanie w plenerze lub prezentacja? Głośnik przenośny dla każdego

Jeśli zdarzy nam się konieczność zaprezentowania plików dźwiękowych w miejscu, gdzie nie mamy dostępu do odpowiedniego nagłośnienia, mały głośniczek przenośny może się okazać nieoceniony. Mamy tu na myśli prezentację z dźwiękiem w pracy lub szkole albo po prostu spotkania w plenerze. Ciekawymi funkcjami jest możliwość używania ich jako głośników do telefonu, wbudowane radio i czytnik kart SD.

Fajny pomysł na prezent

W atrakcyjnej cenie dostaniemy mobilny głośnik z klipsem lub brelokiem, który pozwala doczepić gadżet do spodni. Czas pracy takiego urządzenia to nawet do 20 godzin.

Obraz
© Shutterstock.com

Większe potrzeby?

"Lepszy, niż się spodziewałem" to jeden z najczęstszych komentarzy, które możemy przeczytać pod głośnikami przenośnymi. Niska jakość dźwięku produktów za 19,99 zł oraz pierwsze, nie zawsze wydajne urządzenia niesłusznie zniechęciły konsumentów do tych gadżetów. Dziś nawet kieszonkowe głośniki mają wiele świetnych funkcji. Czas pracy do kilkunastu godzin i ładowanie akumulatora nawet 1,5 godziny to zadowalające parametry.

Wraz ze wzrostem ceny, możemy też liczyć na trwalszą obudowę i ciekawszy design, ale też znacznie większą moc i długość pracy do 8, 10, a nawet 20 godzin. Większość głośników można ze sobą parować, a najlepszy efekt np. na spotkaniu towarzyskim, dają modele z dźwiękiem słyszalnym dookoła urządzenia.

Wybrane modele mają dodatkowe opcje i są np. odporne na wilgoć i kurz, co w plenerowych warunkach jest dość ważne, podobnie jak w przypadku częstego noszenia głośnika w plecaku.

Doskonały dźwięk bez kabli

Najczęstszymi użytkownikami głośników przenośnych są młodzi ludzie, którzy chcą posłuchać muzyki w plenerze, ale te gadżety są też przydatne w bardziej formalnych okolicznościach. Przykładem są sytuacje, kiedy potrzebujemy lekkiego nagłośnienia w nietypowym miejscu. Głośniki parujemy bez kabli, tylko z naładowanymi akumulatorami, i tworzymy przenośny system dobrego nagłośnienia. Od dużej imprezy nad jeziorem po ważne spotkania biznesowe – te głośniki naprawdę dają radę.

Obraz
© Shutterstock.com

Małe głośniki bezprzewodowe

Mały głośniczek nie zastąpi pełnego zestawu, który podpinamy do komputera, ale jest pomysłowym gadżetem o coraz lepszych parametrach. Ekonomiczne modele kupimy już od 50 zł. To urządzenia o niewielkiej mocy, ale czas ich pracy to 4 do 8 godzin w zależności od mocy. Działają dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth, która łączy z innymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety czy laptopy. Dzięki temu można w prosty sposób odtwarzać bezprzewodowo ulubioną muzykę. Wybierając tańszy model, nie powinniśmy jednak liczyć na głębokie basy czy dużą moc dźwięku.

Obraz
© Shutterstock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)