Glony pomogą w produkcji bio-paliwa

Glony pomogą w produkcji bio‑paliwa

Glony pomogą w produkcji bio-paliwa
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.06.2008 15:14, aktualizacja: 08.06.2008 16:18

Już niedługo zostanie zaprezentowana zupełnie nowa technologia, dzięki której będziemy w stanie sami zmieniać zawarty w spalinach naszego auta dwutlenek węgla w paliwo...

Zasoby przyrody to jej elementy mające kluczowe znaczenie dla życia i gospodarki człowieka. Te nieodnawialne tworzą się na przestrzeni wielu milionów lat. Powstają tak powoli, że z perspektywy długości ludzkiego życia, eksploatacji złóż oraz tempa rozwoju światowej gospodarki uznaje się, że ich zapasy są skończone i wyczerpywane.

Od dłuższego czasu na własnej skórze możemy odczuć skutki stale rosnących na rynkach światowych cen ropy naftowej. Sięgają one historycznych poziomów, przez co nam za olej napędowy i benzynę przychodzi płacić coraz więcej. Człowiek chcąc zmierzyć się z tym problemem zmuszony jest szukać rozwiązań pomagających w oszczędnościach zużycia energii oraz pozwalających pozyskiwać ją z innych źródeł. Jak zatem my sami możemy zadbać o to by zmniejszyć wydatki na paliwo?

Ekonomiczna jazda samochodem może być na to dobrym sposobem, ale już niedługo zostanie zaprezentowana zupełnie nowa technologia, dzięki której będziemy w stanie sami zmieniać zawarty w spalinach naszego auta dwutlenek węgla w paliwo i przyczyniać się przez to do zmniejszenia jego emisji do atmosfery.

12 czerwca w Liverpoolu firma Origo Industries na pokazach Green Motor Show ma zamiar przedstawić system umożliwiający gromadzenie w specjalnych kartridżach wydalany z naszego samochodu CO2 oraz zamieniać go w domowych warunkach przy użyciu specjalnych alg w bio-olej. Szacuje się, że rocznie udałoby się dzięki tej metodzie pozyskać około 2500 litrów bio-paliwa, które mogłoby powtórnie trafić do baku naszego auta.
Mając na względzie doniesienia na temat kolejnych podwyżek cen paliw pomysł ten wydaje się godny uwagi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)