Dach, Twoje źródło energii

Dach, Twoje źródło energii

Dach, Twoje źródło energii
29.05.2008 11:07, aktualizacja: 29.05.2008 21:18

Projektując nowoczesny dom stajemy przed różnymi dylematami.
Warto wcześniej zastanowić się w jaki sposób możemy zminimalizować
opłaty eksploatacyjne i zużycie mediów co z całą pewnością w
przyszłości przełoży się na mniejsze koszty utrzymania budynku

*Projektując nowoczesny dom stajemy przed różnymi dylematami. Warto wcześniej zastanowić się w jaki sposób możemy zminimalizować opłaty eksploatacyjne i zużycie mediów co z całą pewnością w przyszłości przełoży się na mniejsze koszty utrzymania budynku. *
W dzisiejszych czasach warto także zwrócić uwagę na ekologię oraz na fakt, iż zasoby ziemi są ograniczone. Co jakiś czas jesteśmy straszeni podwyżkami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej, dlatego wskazane jest coraz szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr czy promieniowanie słoneczne. Już dzisiaj w Polsce jesteśmy w stanie zaobserwować nowoczesny trend polegający na umieszczaniu na dachach budynków mieszkalnych, hal sportowych czy pływalni paneli i kolektorów, mających na celu przekształcić energię słoneczną na elektryczną i cieplną.

Amerykańskie przedsiębiorstwo Solar Roofing Systems, Inc zaproponowało swoim klientom nowatorskie rozwiązania w dziedzinie pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Oferuje ono kompleksowe usługi dekarskie. Zaproponowane pokrycia dachów prezentują się bardzo dobrze, i na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie zauważyć dodatkowego systemu pozyskiwania energii.

Obraz
© Solarna dachówka (fot. Solar Roofing Systems, Inc)

Zastosowany sposób łączenia dachówek eliminuje nieestetyczne okablowanie widoczne w tradycyjnych instalacjach. Jest on bezpieczny dla ludzi i odporny na działanie wody. Szacunkowy koszt instalacji systemu 3 kW w Los Angeles po odliczeniu rabatów i ulg podatkowych wynosi 17 500 dolarów. Producent obliczył, iż inwestycja zwróci się w przeciągu 5 lat. W tym czasie przyczynimy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 94 tony, co jest równoważne z pokonaniem samochodem dystansu ponad 300 000 kilometrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)