GigaWorks i Inspire, głośniki na Sylwestra?

GigaWorks i Inspire, głośniki na Sylwestra?

GigaWorks i Inspire, głośniki na Sylwestra?
19.12.2008 14:00, aktualizacja: 19.12.2008 14:57

Creative Labs od lat specjalizuje się w produktach audio. SoundBlaster to
marka i standard który na dobre zadomowił się w domowych PCtach.
Innowacyjne odtwarzacze przenośne ZEN, których pierwotny interfejs
został "zapożyczony" przez Apple do iPoda. Silną pozycją w ofercie
Creative są głośniki. Zarówno te dla miłośników kina domowego, jak i
tych którym wystarcza tradycyjne stereo

.

Creative Inspire T6200 i T3200 to nowe zestawy głośnikowe. Seria wyróżnia się innowacyjnymi technologiami, takimi jak podwójne stożkowe membrany w przetwornikach głośników satelitarnych, zapewniającymi doskonały dźwięk i wzornictwem mającym zapewnić nie tylko nowoczesność i estetykę, lecz również wygodę. Są idealnym wyborem dla osób poszukujących wszechstronnych głośników dla komputerów PC i odtwarzaczy MP3 o wysokiej jakości dźwięku i atrakcyjnej cenie.

Obraz
© Inspire T6200 (fot. Creative)

Głośniki Inspire T6200 łączą innowacyjną konstrukcję i fantastyczny dźwięk przestrzenny w grach na PC i filmach. Jest to pierwszy system głośników 5.1, w którym tylne głośniki satelitarne można umieścić na głośnikach przednich. Zapewnia to oszczędność miejsca i wirtualny dźwięk przestrzenny mimo, że wszystkie głośniki satelitarne ustawione są przed słuchaczem. Kompaktowe głośniki satelitarne posiadają przetworniki z podwójnymi stożkowymi membranami, gwarantującymi bardzo łagodne tony wysokie i średnie. Bas wspierany jest przez mocny głośnik niskotonowy. Przewodowy pilot z włącznikiem i regulatorem głośności ma również wejścia do podłączenia słuchawek i mikrofonu. Głośniki wyposażono w funkcję CMSS Up-mix pozwalającą przekształcić stereofoniczny dźwięk MP3 i ścieżki dźwiękowe filmów DivX w przestrzenny dźwięk 5.1.

Obraz
© Inspire T3200 (fot. Creative)

Głośniki Inspire T3200 łączą świetną jakość dźwięku i nowoczesne wzornictwo w konfiguracji 2.1. Dwa kompaktowe głośniki satelitarne wyróżniają się bogatym i szczegółowym brzmieniem, dzięki innowacyjnym przetwornikom z podwójnymi stożkowymi membranami, łączącymi bardzo łagodne tony wysokie i średnie, wspierane przez silny bas z głośnika niskotonowego. Połączenie atrakcyjnego wzornictwa i świetnego brzmienia czyni z tych głośników doskonały wybór dla poszukujących wszechstronnego zestawu do słuchania wszystkich gatunków muzyki z komputera PC lub odtwarzacza MP3. Aby zapewnić maksimum wygody, do zestawu dołączony jest pilot przewodowy z uchwytem na odtwarzacz MP3. Dzięki temu można mieć go zawsze pod ręką i łatwo sterować odtwarzaniem muzyki.

Creative Inspire T6200 i T3200 dostępne będą na rynku polskim od grudnia 2008 roku odpowiednio w cenie 399 złotych i 249 złotych. Creative GigaWorks T3 to połączenie innowacyjnej konstrukcji, najlepszych komponentów audio i najnowocześniejszych technologii
Dwa satelitarne głośniki wyróżniają się szczegółowym brzmieniem dzięki wysokiej klasy, pełnozakresowym przetwornikom, łączącym głębokie tony średnie z klarownymi sopranami. Dźwięk z głośników satelitarnych w sposób naturalny uzupełniają basy z głośnika niskotonowego wykonanego w technologii Creative SLAM (Symmetrically Loaded Acoustic Module – Symetrycznie Obciążony Moduł Akustyczny), w której trzy przetworniki wytwarzają mocny, głęboki bas o dużej dynamice. System został dostrojony tak, by zapewnić najbardziej naturalne i zrównoważone brzmienie.

Obraz
© GigaWorks T3 (fot. Creative)

Ponadto, głośniki Creative GigaWorks T3 wyposażono w technologię Low Standby Power, która zmniejsza zużycie energii, gdy głośniki znajdują się w stanie uśpienia. Łatwy w obsłudze tylny panel ma wejście liniowe do połączenia z kartą dźwiękową lub komputerem PC; wysokiej jakości złącza głośników satelitarnych oraz regulator kompensacji basów. Dla komfortu, system ma przewodowy pilot z niskooporowym regulatorem głośności, który jednocześnie pełni funkcję włącznika zasilania i przełączania w tryb uśpienia. Dodatkowe wejście na przewodowym pilocie umożliwia podłączenie do głośników przenośnego odtwarzacza muzycznego, dodatkowo jest też wyjście na słuchawki.

Głośniki Creative GigaWorks T3 dostępne będą na rynku polskim w cenie 55. złotych brutto.

Obraz
© GigaWorks T40 Series II (foto. Creative)

GigaWorks T4. Series II. Zestaw głośników GigaWorks T40 Series II zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie we współpracy z każdym komputerem stacjonarnym. Głośniki, łącząc najlepsze komponenty i moc typową dla produktów serii GigaWorks, zapewnią nieskazitelne brzmienie muzyki. Każdy głośnik posiada dwa przetworniki tonów średnich z membranami z włókna szklanego, które wyróżniają się ciepłym brzmieniem, oraz zaawansowanym przetwornikiem tonów wysokich z tekstylną membraną gwarantującą klarowność. Przetworniki zamontowano w układzie MTM (średnie-wysokie-średnie), które pogłębia brzmienie, dodatkowo wzmocnione przez technologię basową Creative’s BasXPort.

Creative GigaWorks T4. Series II dostępne są w Polsce w cenie 339zł

GigaWorks T20 Series II.
Zestaw głośnikowy GigaWorks T20 Series II opracowano z myślą o znakomitej jakości akustycznej i wizualnej. Głośniki, dzięki stosunkowo niedużym rozmiarom, można używać nie tylko z komputerem stacjonarnym, ale również notebookiem czy odtwarzaczem muzycznym MP3/MP4. Zastosowano w nim najwyższej jakości przetworniki tonów średnich i wysokich dla doskonałej równowagi akustycznej, którą uzupełnia technologia Creative BasXPort wzmacniająca bas bez oddzielnego głośnika niskotonowego. Dwa wejścia umożliwiają jednoczesne podłączenie do komputera PC/Mac i odtwarzacza MP3 bez przełączania przewodów.

Obraz
© GigaWorks T20 Series II (fot. Creative)

Creative GigaWorks T20 Series II dostępne są w Polsce w cenie 229 złotych

GigaWorks HD50
Te niewielkie głośniki należą do kultowej rodziny Creative GigaWorks, która wyróżnia się najlepszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zapewniającymi najwyższą jakość. Głośniki GigaWorks HD50 to prawdziwie mocne brzmienie w niezwykle małej obudowie, dzięki czemu można cieszyć się muzyką bez kompromisów w sferze jakości i przestrzeni. Każdy z dwóch głośników satelitarnych posiada przetwornik tonów wysokich typu Titanium Super Tweeter, wsparty dwucalowym przetwornikiem tonów średnich typu High Definition driver oraz technologią BasXPort, która wzmacnia niskie częstotliwości.

Obraz
© GigaWorks HD50 (fot. Creative)

Razem rozwiązania te tworzą niezwykle realistyczną scenę dźwiękową, obejmującą całe pasmo – od najwyższych sopranów, poprzez ważne tony średnie, aż po głęboki bas.

Creative GigaWorks HD50 dostępne są w Polsce w cenie 480 złotych

Mimo małych rozmiarów T10 zapewniają doskonały dźwięk z czytelnymi detalami i ciepłym basem za rozsądną cenę.
Osiągnięto to dzięki dwudrożnej konstrukcji z wysokiej jakości głośnikami wysokotonowymi i efektywnymi nisko-średniotonowymi o średnicy 10 cm. W głośnikach wykorzystano także technologię BasXPort -rozwiązanie akustyczne skutecznie wzmacniające niższe tony poprzez przenoszenie ciśnienia akustycznego z wnętrza obudowy na zewnątrz, co poprawia efektywność głośnika.

Obraz
© Inspire T10 (foto. Creative)

Głośniki Inspire T10 można umieścić bez obaw w pobliżu monitorów komputerowych i ekranów telewizyjnych, ponieważ są ekranowane magnetycznie. Posiadają także gniazdo słuchawkowe.

Głośniki Creative Inspire T10 dostępne są na rynku polskim w cenie 179 PLN brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)