Gigantyczny robot sterowany przez człowieka. Wygląda jak wielki transformers

Gigantyczny robot sterowany przez człowieka. Wygląda jak wielki transformers

Gigantyczny robot sterowany przez człowieka. Wygląda jak wielki transformers
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
12.08.2018 13:46

Oto prawdopodobnie największy robot, jaki dotychczas został zbudowany przez człowieka. Swoim wyglądem i zastosowanymi rozwiązaniami przypomina Mechy - humanoidalne roboty rodem z anime.

"Oglądałem anime z robotami przez cały czas w TV" - mówi Masaaki Nagumo, specjalista w dziedzinie budowy maszyn i robotów w nowym wideo Great Big Story. Zainspirowany seriami japońskich kreskówek, takimi jak "Mobile Suit Gundam", postanowił stworzyć własnego kolosalnego robota.

Mecha/mech, to mechaniczny robot, przedstawiany w anime, często przypominający człowieka. W większości przypadków są sterowane przez człowieka lub sztuczną inteligencję. A czasami łączą te oba elementy.

Masakii Nagumo zbudował ważącego prawie pięć ton robota o wysokości ponad 8,5 metra. To prawdopodobnie największa maszyna tego typu, a przynajmniej największa, którą zobaczył internet. Zbudowanie maszyny zajęło mu ponad 6 lat. Jak mówi, inspirował się robotami z serii "Mobile Suit Gundam".

Twórca gigantycznego robota pracuje w wielkiej japońskiej firmie, Sakakibara - Kikai. Zajmują się produkcją głównie maszyn rolniczych, ale od czasu do czasu na specjalne zamówienie produkują też roboty. W większości są to maszyny tworzone głównie dla zabawy, takie jak ryczący dinozaur czy 3,5-metrowy "Land Walker".

Obraz
© Youtube.com

Nagumo mówił także, że pociągają go maszyny. Chodzi o posiadanie dużej siły, bez konieczności użycia własnej. Dlatego postanowił tworzyć duże, robotyczne maszyny, w których wnętrzu może się ukryć i nimi sterować.

Japończycy dominują w kwestii budowy takich robotów. Innym ciekawym projektem, jest robot niczym z transformersów. W formie stojącej może chodzić z pasażerami w środku. Potrafi się także zmieniać w samochód, tak jak transformers. I również jeździ. To efekt współpracy trzech firm. Jego robotyką zajęły się Brave Robotis i Asratec Technologies, natomiast mechanikę robota zbudowała firma Sansei Technologies. Więcej o pierwszym robocie-transformersie oraz wideo zobaczycie pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)