Gigantyczny atak na niemiecki parlament. Wykradziono dane setek polityków i dokumenty partii

Gigantyczny atak na niemiecki parlament. Wykradziono dane setek polityków i dokumenty partii

Gigantyczny atak na niemiecki parlament. Wykradziono dane setek polityków i dokumenty partii
Źródło zdjęć: © Fotolia
Arkadiusz Stando
04.01.2019 10:12, aktualizacja: 04.01.2019 10:52

Niemieckie media poinformowały o ogromnym wycieku danych partii politycznych oraz należących do nich polityków. Problem może dotyczyć nawet kilkuset osób. Atak dotknął wszystkie partie niemieckiego Bundestagu z wyjątkiem skrajnie prawicowej AfD.

Dane osobowe setek polityków Bundestagu oraz dokumenty należące do partii politycznych zostały opublikowane w internecie. O sprawie poinformowało niemieckie RBB Inforadio w piątek rano. Ofiarą ataku padły wszystkie czołowe partie polityczne należące do parlamentu z wyjątkiem jednej. Niemiecka, skrajnie prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) w jakiś sposób uniknęła działań hakera.

Według wstępnych informacji, wyciek danych zauważono dopiero w czwartek 3 stycznia w godzinach wieczornych. W rzeczywistości dokumenty trafiły na jedno z twitterowych kont już na początku grudnia 2018 roku i każdy mógł je zobaczyć.

Wśród skradzionych informacji znalazły się głównie dane kontaktowe, takie jak adres czy numer telefonu komórkowego. Jednak w niektórych przypadkach informacje dotyczyły danych bankowych, dowodów osobistych, a nawet prywatnych wiadomości.

Nie uznano jednak, aby znalazły się tam dokumenty o dużym znaczeniu. Większość z nich dotyczyło wniosków o pracę, notatek czy listy członków partii. Niemieckie służby nie ustaliły jeszcze żadnych podejrzanych, ani potencjalnych motywacji ataku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)