Gigantyczny, 84-calowy telewizor UD 3D od LG już w Polsce

Gigantyczny, 84-calowy telewizor UD 3D od LG już w Polsce
08.11.2012 13:11
Gigantyczny, 84-calowy telewizor UD 3D od LG już w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

LG wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie 84-calowy telewizor Ultra Definition z technologią 3D. Oznacza to, że telewizor LG UD 3D wyświetla obraz o rozdzielczości 8 mln pikseli (3840x2160) - cztery razy większej w porównaniu z obecnie używanymi panelami telewizyjnymi Full HD. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki technologii LG Triple XD Engine.

Dodatkowa funkcja Resolution Upscaler Plus umożliwia wierne odtwarzanie obrazów ze źródeł zewnętrznych, takich jak dyski twarde i urządzenia mobilne, bez pogorszenia jakości obrazu przy oglądaniu mulimediów na tak dużym ekranie. Pomimo wielkości ekranu, równoważnej czterem telewizorom 42-calowym, obraz jest wyświetlany z najdrobniejszymi szczegółami.

LG wyposażyło swój najnowszy telewizor w ulepszoną technologię Cinema 3D, w której użytkownicy, mają do dyspozycji funkcję 3. Depth Control, dzięki której można regulować wirtualną odległość między obiektami na ekranie, dzięki czemu obraz 3D. Funkcja 3D Sound Zooming analizuje tę odległość i dostosowuje dźwięk do położenia i poruszania się postaci i obiektów.

Telewizor wyposażono także w funkcje Smart TV, która oferuje około 140. aplikacji. Wśród nich znajduje się usługa LG 3D World, która umożliwia dostęp do bogatej bazy filmów i gier w 3D. Dostępna w telewizorze funkcja Smart Share Plus pozwala natomiast korzystać z treści zapisanych na urządzeniach zewnętrznych, takich jak laptopy, telefony komórkowe, tablety i pamięci flash. Wbudowany moduł konwersji materiałów 2D na 3D umożliwia praktycznie nieograniczone poszerzanie dostępnego zbioru materiałów 3D.

Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja Dual Play, która dzięki specjalnym okularom umożliwia ona dwóm graczom siedzącym obok siebie widzenie zupełnie różnych obrazów. Ekran nie jest dzielony pionowo lub poziomo na pół, lecz każdy z graczy ma do dyspozycji pełne 8. cale. Umożliwia to oglądanie dwóch różnych programów jednocześnie.

Telewizor LG UD 3. jest wyposażony w system dźwiękowy 2.2 (składający się z dwóch głośników 10W i dwóch wooferów 15W).

Niestety, za najnowszy produkt LG przyjdzie nam słono zapłacić. Telewizor będzie kosztował w sklepach *80 000 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)