Giegieo 1.0 - nowa wersja wtyczki Gadu Gadu dla Outlooka

Giegieo 1.0 - nowa wersja wtyczki Gadu Gadu dla Outlooka

Giegieo 1.0 - nowa wersja wtyczki Gadu Gadu dla Outlooka
Źródło zdjęć: © CodeTwo
17.12.2009 14:01, aktualizacja: 17.12.2009 23:53

Ukazała się najnowsza wersja aplikacji Giegieo, która rozszerza możliwości programu Microsoft Office Outlook i pozwala na korzystanie w nim z funkcjonalności Gadu Gadu

Dodatek Giegieo w wersji beta zadebiutował w połowie kwietnia br. Przez kilka miesięcy spółka pracowała nad wydaniem 1.0. poprawiając stabilność działania programu i uzupełniając aplikację o nowe funkcjonalności. Ulepszono m.in. mechanizmy dopasowywania kontaktów Outlooka do kontaktów Gadu Gadu podczas importu danych z komunikatora do aplikacji Microsoftu.

- _ Rozszerzyliśmy funkcjonalności ważne dla biznesowych użytkowników Outlooka i Gadu Gadu _ - mówi Michał Bednarz, założyciel firmy CodeTwo. - _ Giegieo 1.0 umożliwia geograficzną lokalizację kontaktu z Outlooka. Przy pomocy wtyczki kontakt można szybko wyświetlić na mapie w serwisie Zumi.pl. Tej funkcjonalności nie było w wersji beta programu. Kolejną ważną zmianą w Giegieo jest wprowadzenie obsługi kontaktów dodatku Business Contact Manager 2007. Firmom i partnerom z listy BCM można teraz nadawać numery GG, prowadzić z nimi rozmowy przy użyciu komunikatora, wysyłać SMS czy sprawdzać lokalizacje kontaktów na mapie Zumi.pl. _

Obraz
© (fot. CodeTwo)

Nowe Giegieo umożliwia również szybkie wysłanie SMS-ów do kontaktu, który w Outlooku ma wpisany numer telefonu komórkowego. Wiadomości tekstowe można wysyłać do sieci Plus GSM, Orange, Era. W przypadku Ery wyświetlana jest strona logowania do bramki Era Omnix.

Przy pomocy Giegieo 1.0 można znaleźć kontakt w katalogu publicznym Gadu Gadu. Wyszukiwanie odbywa się w Outlooku na podstawie kryteriów zdefiniowanych przez użytkownika (imię, nazwisko, pseudonim, wiek, płeć).

- _ Office Outlook jest powszechnie używany w firmach i dla wielu osób jest podstawowym programem służącym do komunikacji biznesowej _ – mówi Michał Bednarz. - _ Gadu Gadu natomiast traktowane jest jako dodatkowy kanał komunikacyjny, który umożliwia błyskawiczny kontakt z osobami z listy GG. Giegieo pozwala skorzystać z funkcjonalności komunikatora bezpośrednio w Outlooku, dzięki czemu istotne z punktu widzenia biznesu kontakty znajdują się w jednym miejscu. Zastosowanie Giegieo jest oczywiście bardzo szerokie, z wtyczki mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy czy menedżerowie, ale wszyscy internauci posługujący się komunikatorem i Outlookiem. _

Oprócz nowych funkcjonalności Giegieo obsługuje procesy znane użytkownikom z wersji beta aplikacji: wyświetlanie w Outlooku statusów i opisów kontaktów z Gadu-Gadu, dołączanie statusów do wysyłanych e-maili, tworzenie nowego kontaktu GG czy rozpoczynanie rozmowy tekstowej bezpośrednio z poziomu Outlooka, importowanie nowych kontaktów w Gadu Gadu itd.

Darmowa wtyczka Giegieo współpracuje z programem Microsoft Outlook 200. / 2003, dodatkiem Business Contact Manager 2007 oraz wersjami Gadu-Gadu 8.0 / 7.x / 6.x. Aplikacja działa w systemie Microsoft Windows Vista / XP / 2000.

• Link do pliku instalacyjnego: www.codetwo.pl/downloads/GiegieoSetup.exe (8,2. MB)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)