Genialny Samsung Smart Hub - HotSpot, bezprzewodowe DVD, router i dużo więcej

Genialny Samsung Smart Hub - HotSpot, bezprzewodowe DVD, router i dużo więcej

Genialny Samsung Smart Hub - HotSpot, bezprzewodowe DVD, router i dużo więcej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.06.2012 10:14, aktualizacja: 28.06.2012 12:31

Samsung pokazał bardzo ciekawe urządzenie, które będąc jednocześnie napędem optycznym udostępnia sporo innych, przydatnych funkcjonalności. Smart Hub to niewielkie urządzenie, które zapewnia możliwość między innymi bezprzewodowego oglądania filmów i słuchania muzyki na telewizorze, notebooku, tablecie czy smartfonie. Źródłem multimediów w napędzie Smart Hub jest odtwarzacz CD/DVD lub zewnętrzna pamięć flash. Urządzenie spełnia też funkcję bezprzewodowego punktu dostępu do Internetu i routera, a ponadto pozwala tworzyć kopie bezpieczeństwa na płycie DVD lub zewnętrznym dysku USB. Co więcej, urządzenie wcale nie jest drogie.

Napęd optyczny Smart Hub łączy w sobie zalety zewnętrznego odtwarzacza, nagrywarki DVD oraz bezprzewodowego routera. Urządzenie współpracuje z notebookami z systemem Windows oraz MacBookami, a także smartfonami, tabletami i telewizorami Samsung Smart TV. Smart Hub działa m.in. jako bezprzewodowy odtwarzacz płyt CD/DVD, a także plików multimedialnych zapisanych na nośnikach zewnętrznych (USB). Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może komfortowo oglądać filmy lub słuchać muzyki np. na swoim ultrabooku lub tablecie bez potrzeby kopiowania na niego danych. Napęd optyczny Samsung Smart Hub funkcjonuje jako HotSpot i zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu z poziomu komputerów przenośnych, tabletów i smartfonów. Ponadto, urządzenie działa jak router i pozwala połączyć ze sobą oraz siecią cztery urządzenia jednocześnie (np. tablet, smartfon, notebook, telewizor Smart TV). Smart Hub w pełni integruje się także z urządzeniami Samsunga wyposażonymi w funkcję AllShare.

Aby obsługiwać napęd Smart Hub za pomocą urządzeń mobilnych, należy zainstalować darmową aplikację Samsung Mobile SMART HUB, która dostępna jest dla smartfonów i tabletów pracujących na systemach Android i iOS. Aplikację można pobrać z Google Play, App Store i Amazon Appstore for Android. Umożliwia ona np. zdalne zarządzanie plikami, tworzenie kopii zapasowych zdjęć i innych danych oraz dostęp do pomocy on-line.

Wbudowana w napęd Smart Hub nagrywarka DVD typu Slim jest w pełni kompatybilna zarówno z systemem Windows 7 jak i Mac OS X. Zastosowanie w nagrywarce technologii Buffer Under Run free eliminuje występowanie błędów w zapisie danych na płytach CD/DVD.

Po zastosowaniu odpowiedniego adaptera Smart Hub może być używany również np. w samochodzie jako źródło filmów, muzyki czy zdjęć przesyłanych bezprzewodowo do tabletów pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach.

Napęd optyczny Samsung Smart Hub SE-208BW będzie dostępny w sugerowanej cenie producenta 305 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)