Gdzie zaparkować ciężarówkę, albo duży samochód?

Gdzie zaparkować ciężarówkę, albo duży samochód?15.07.2014 13:59
Gdzie zaparkować ciężarówkę, albo duży samochód?
Źródło zdjęć: © Lokalizacja.info

Godziny spędzone w trasie, użeranie się z kierowcami osobówek i pieszymi, ciągłe wypatrywanie „misiaczków” i „krokodyli” – życie truckera nie jest łatwe. Tym bardziej, że po długiej podróży trudno mu czasem znaleźć postój. Rozwiązaniem może być… TruckYa!

TruckYa! to mobilna aplikacja o społecznościowym charakterze. Pozwala kierowcom ciężarówek zaplanować przerwy w podróży w optymalny sposób, ale przede wszystkim umożliwia odnalezienie postojów przewidzianych dla samochodów ciężarowych. Daje kierowcy sygnał o zbliżającym się przymusowym okresie odpoczynku (związanym z przepisami o czasie pracy) i pokazuje wolne miejsca parkingowe w pobliżu w czasie rzeczywistym. W tym celu określa aktualną pozycję pojazdu za pomocą GPS-a i wyświetla odpowiedni fragment mapy. Za pomocą odpowiednich kolorów wskazuje przy tym, czy na placu jest dużo bezpłatnych miejsc parkingowych, niewiele lub w ogóle ich brakuje. Jeśli dany parking nie został jeszcze zarejestrowany w systemie, użytkownik może wprowadzić go bezpośrednio za pomocą aplikacji. Gdy pojazd jest bezpiecznie zaparkowany, system rejestruje go i pyta kierowcę o aktualną „pojemność”. placu postojowego.

TruckYa! działa obecnie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W najbliższym czasie jego funkcjonalności mają być dostępne w kolejnych pięciu krajach europejskich: we Włoszech, w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii, a docelowo także w innych państwach. Póki co nie wiadomo, czy obejmie swoim działaniem Polskę.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: UR:BAN w BMW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)