Gdzie jest burza? Sprawdź monitor burz online. 29 sierpnia uważajmy na upały

Gdzie jest burza? Sprawdź monitor burz online. 29 sierpnia uważajmy na upały
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

29.08.2019 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatni tydzień wakacji obfituje w słoneczną pogodę. IMGW ostrzega, aby uważać na upały oraz wyładowania atmosferyczne. Dowiedz się gdzie 29 sierpnia wystąpią burze. Sprawdź radar burzowy i pogodę w aplikacji.

Koniec wakacji zapowiada się wyjątkowo upalnie. W czwartek, 29 sierpnia możemy spodziewać się wysokich temperatur na terenie całego kraju. IMGW ostrzega, że w parze z upalnymi dniami, mogą nawiedzić nas silne burze i gradobicia. Aby być na bieżąco z informacjami pogodowymi, warto pobrać aplikacje oraz śledzić mapy burzowe online.

29 sierpnia najcieplejszym dniem tygodnia

Zdaniem synoptyków w czwartek 29 sierpnia ma nastąpić kulminacja upałów, bowiem do kraju napływają do nas gorące masy powietrza zwrotnikowego. Temperatura maksymalna od 26°C, 27°C na Podhalu, Suwalszczyźnie i miejscami nad morzem, do 28°C, 32°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz jego prędkość może wynieść 90 km/h.

W całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu oraz burze, a miejscami nawet grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz od 20 mm na zachodzie kraju do 30 mm na pozostałym obszarze, jedynie na Mazowszu, Warmii i Mazurach, Podlasiu i północy Lubelszczyzny do 40 mm.

IMGW przypomina, aby w trakcie upalnych dni nie wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Aby odpowiednio przygotować się na wysokie temperatury warto pobrać aplikacje pogodowe. Radar burzowy oraz monitor burz online pomogą nam dowiedzieć się, czy miejsce naszego zamieszkania zagrożone jest wyładowaniami atmosferycznymi.

Na bieżąco z informacjami pogodowymi możecie być również dzięki serwisowi Pogoda WP.

Mapę burz online możecie śledzić tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)