Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenie - sprawdź radar burzowy online

Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenie - sprawdź radar burzowy online
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz

21.08.2019 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IMGW alarmuje: Burze i ulewy na Opolszczyźnie i północnym wschodzie Polski. Chcesz wiedzieć czy w Twoim miejscu zamieszkania będzie burza? Sprawdź radar burzowy online oraz pobierz aplikacje i bądź na bieżąco z doniesieniami pogodowymi.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w woj. opolskim oraz zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego. Alert pierwszego stopnia dotyczy wschodniej połowy woj. warmińsko-mazurskiego, woj. podlaskiego, mazowieckiego oraz wschodnich powiatów woj. świętokrzyskiego.

Ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia

W woj. opolskim i na zachodzie woj. dolnośląskiego prognozuje się opady deszczu, okresami o natężeniu silnym lub umiarkowanym. Wysokość opadów wyniesie od 45 mm do 60 mm. Oprócz opadów wystąpią burze z porywami wiatru o prędkości dochodzącej do 70 km/h.

Prognozowana wysokość opadów w województwach objętymi alertem pierwszego stopnia wyniesie od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu mogą wystąpić burze z porywami wiatru o prędkości dochodzącej do 65 km/h.

Alert drugiego stopnia oznacza, że przewidywane wyładowania atmosferyczne na danym obszarze mogą spowodować duże straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia.

Radar burzowy online. Sprawdź gdzie jest burza

Aby odpowiednio przygotować się na burze i ulewy, warto pobrać aplikację do śledzenia i monitorowania zjawisk atmosferycznych.

Satelitarną mapę burz można śledzić pod tym adresem.

O najpopularniejszych radarach burzowych, mapach burzowo-opadowych i mapach piorunów możecie przeczytać w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)