Garstka użytkowników przeciąża sieci, ucierpią wszyscy

Garstka użytkowników przeciąża sieci, ucierpią wszyscy19.01.2011 23:22
Garstka użytkowników przeciąża sieci, ucierpią wszyscy
Źródło zdjęć: © PC World

10% użytkowników telefonów komórkowych odpowiada za 90% ruchu typu data generowanych w sieciach komórkowych - wynika z danych przedstawionych przez firmę analityczną Bytemobile. W 2011 roku 60% przesyłanych w ten sposób treści stanowić będą materiały wideo

Bytemobile sugeruje również, że nawet nowoczesne i pojemne sieci oferujące możliwość szybkiego przesyłu danych (LTE) nie będą w stanie sprostać coraz większym wymaganiom jeśli chodzi o obsługę tak dużego ruchu typu data. Zresztą już teraz widać, że operatorzy próbują walczyć z tym zjawiskiem.

288756020808005779
Źródło zdjęć: © (fot. jupiterimages)

W styczniu tego roku brytyjski T-Mobile zmienił regulamin abonamentów internetowych, zmniejszając limit danych z 3 GB do zaledwie 50. MB. Według analityków z Bytemobile, w tym kierunku podążą również inni operatorzy, przy okazji zwiększając ceny za pakiety danych. Wszystko dlatego, że rozbudowa sieci wiąże się z ogromnymi kosztami.

Przewidują oni również, że w 2011 roku operatorzy postawią na optymalizację wykorzystania własnych sieci poprzez zastosowanie lokalnego zapisywania najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników danych, filtrowanie treści czy ograniczanie dostępu do treści powodujących przeciążenie sieci (np. materiałów wideo).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)