Fundacja Orange głównym partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu

Fundacja Orange głównym partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu

Fundacja Orange głównym partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu
09.02.2010 14:41

W 2010 roku obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) towarzyszy kampania informacyjna pod hasłem „Pomyśl- zanim wyślesz". Dziś, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się z tej okazji konferencja poświęcona bezpieczeństwu najmłodszych internautów. Podczas konferencji Fundacja Orange podpisała z Microsoft porozumienie o wzajemnej wymianie praw do korzystania ze stworzonych przez siebie materiałów edukacyjnych.

W ramach porozumienia Fundacja Orange udostępnia programy na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie przeznaczone są dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Z kolei Microsoft daje program edukacyjny „3...2...1...Internet!", który powstał z myślą o dzieciach z klas 4-6. Dzięki temu wolontariusze Grupy TP i Microsoft będą dysponować materiałami dydaktycznymi dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

- Propagując Internet jako narzędzie edukacji, zwracamy szczególną uwagę na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom Sieci. Przygotowujemy specjalne materiały edukacyjne dla dzieci, ale nie zapominamy też o ich rodzicach i nauczycielach. Do propagowania zasad bezpieczeństwa w Internecie zapraszamy również pracowników TP i Orange - mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange. - Do tej pory zasady bezpiecznego poruszania się w Sieci poznało dzięki wolontariuszom Grupy TP już 4,5 tysiąca dzieci z młodszych klas. Dzięki porozumieniu z Microsoftem będziemy mogli przekazać naszym wolontariuszom nowe atrakcyjne narzędzie do prowadzenia zajęć ze starszymi dziećmi - dodała Jadwiga Czartoryska.

W tym roku konferencji towarzyszyły również targi i prezentacje partnerów, w ramach Forum Dnia Bezpiecznego Internetu 2010. Zaprezentowano działania, które w ciągu ostatniego roku przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w Sieci, w tym Porozumienie na Rzecz bezpieczeństwa Dzieci w Internecie zainicjowane przez Grupę TP.
Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiono z inicjatywy Komisji Europejskiej w 200. roku. Obchodzony jest już w 60 państwach na świecie. Jego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W krajach Unii Europejskiej rusza dziś kampania medialna poświęcona problematyce ochrony prywatności w Internecie „Think B4 U post!", w Polsce realizowana pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz".

Jak co roku, organizatorzy DBI w Polsce zachęcają szkoły oraz inne instytucje i organizacje do podejmowania działań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w Sieci. Inicjatywy rejestrować można w serwisie www.dbi.pl do końca lutego. Do tej pory zgłoszono ponad 90. inicjatyw - zajęcia edukacyjne, konkursy, występy teatrzyków szkolnych, happeningi, audycje w szkolnych radiowęzłach, lokalne kampanie informacyjne Dla 3 najciekawszych projektów Fundacja Orange przygotowała nagrody - 46 celowe telewizory LCD.

W ramach obchodów DBI, pod adresem www.sid2010quiz.org od dziś do 9 marca dzieci w wieku 9-1. lat mogą wziąć udział w międzynarodowym quizie organizowanym przez sieć Insafe, która zrzesza narodowe ośrodki programu „Safer Internet". Z kolei dla najmłodszych (poniżej 9 roku życia) przygotowany został konkurs na plakat o bezpiecznym Internecie. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na ogólnoeuropejską ceremonię rozdania nagród. Organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet". Obchody zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange.

Więcej na blogu Orange

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)