Fukcjonalna wyspa kuchenna z regulowaną wysokością

Fukcjonalna wyspa kuchenna z regulowaną wysokością
Źródło zdjęć: © gizmag.com

26.10.2015 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli domu przygotowywaniem posiłków zajmuje się kilka osób o różnym wzroście, to spodoba wam się rozwiązanie o nazwie Baselift, zaprojektowane przez Pera Ploug'a, inżyniera z duńskiej firmy Sønderborg Køkkenet. Stworzył on bowiem funkcjonalny system wyspy kuchennej z blatem o regulowanej wysokości.

Zajmując się na co dzień gotowaniem, musimy spędzać dużo czasu stojąc i schylając się, co niestety może być dla nas niekomfortowe i powodować ból pleców, jeśli oczywiście wyposażenie kuchni nie zostało odpowiednio dostosowane do naszego wzrostu. Dlatego duńska firma stworzyła rozwiązanie, które może nam w tym pomóc. A jest nim system wyspy kuchennej z blatem o regulowanej wysokości.

Baselfit jest to system, który wedle zapewnień producenta będzie można zamontować w praktycznie każdym rodzaju mebli. By siłowniki zadziałały, potrzebny jest stały dostęp do gniazdka sieciowego. Jeden taki siłownik jest w stanie podnieść do 15. kg. Za to sam system składa się z 6 - 8 sztuk, które mogą obsłużyć blat o wymiarach 90 x 240 cm, dzięki czemu możemy regulować poziom jego wysokości o 10 - 15 cm.

Obraz
© (fot. gizmag.com)

System ten kosztuje 152. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 5840. Niestety cena może się wydawać zbyt wygórowana, zważywszy na to, że jest to tylko regulacja szafki. Dlatego mamy nadzieję, że w domach przyszłości stanie się to niedługo standardem.

Zobacz także kuchenne zmywaki siedliskiem bakterii

_ Źródło: Gizmag.com _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)