Fruit Ninja

Fruit Ninja
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

04.05.2012 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fruit Ninja to gra zręcznościowa studia Halfbrick, w której – jakkolwiek absurdalnie by to nie zabrzmiało - gracz wciela się w wojownika ninja...

Fruit Ninja to gra zręcznościowa studia Halfbrick, w której – jakkolwiek absurdalnie by to nie zabrzmiało - gracz wciela się w wojownika ninja, przecina na pół latające w powietrzu owoce i stara się zdobyć uznanie pewnego starego mistrza. Tytuł należy do grona najpopularniejszych gier mobilnych w historii. W edycję na Androida zagrało dotąd kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie. Warto dodać, że gra jest oferowana w polskiej wersji językowej.

Zabawa we Fruit Ninja nie poraża złożonością – polega tylko i wyłącznie na przecinaniu latających tu i ówdzie owoców – lecz mimo to przyciąga jak magnes i nie pozwala oderwać się od ekranu. Główną tego zasługą jest właśnie prosta forma rozgrywki, pozwalająca „wejść” w grę bez konieczności długiego treningu. Sterowanie, sprowadzające się do wykonywania pociągłych ruchów na ekranie, jest niezwykle intuicyjne i bardzo dokładne, dzięki czemu kolejne owoce przecina się z mlaśnięciem wywołującym uśmiech na twarzy.

Gra została podzielona na kilka trybów. Rozgrywka w opcji „klasycznej” kończy się, gdy poza ekran wypadną trzy całe owoce lub przypadkowo zaatakujesz zamiast nich pojawiającą się od czasu do czasu bombę. W trybie „zen” chodzi o to, by przeciąć jak największą liczbę owoców w ciągu 90 sekund (w zadaniu nie przeszkadzają bomby). W opcji „arkadowej” chodzi mniej więcej o to samo, z tą różnicą, że na realizację zadania ma się tylko 60 sekund i trzeba uważać na bomby. Na koniec pozostaje jeszcze sieciowy multiplayer robiący użytek z platformy GameSpy. Punkty zdobywane we wszystkich trybach sumują się i można dzięki nim odblokować różne dodatki. Są to przede wszystkim nowe, lepsze ostrza, a także tła na których latają owoce. Gra wspiera również usługę OpenFeint, więc wszelkie rekordy momentalnie trafiają do sieciowych rankingów.

Fruit Ninja oferowane jest w darmowej wersji z reklamami, a także jako aplikacja płatna (jej cena kształtuje się na poziomie ok. 4 zł. W specjalną odsłonę gry mogą się również zaopatrzyć posiadacze smartfonów i tabletów napędzanych układem Tegra 2. Oferuje ona przede wszystkim poprawioną oprawę graficzną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także