Trwa ładowanie...
d3m3qit

Francja. Flyboard przeleci nad La Manche już dzisiaj. Twórca opowiada o planie

Franky Zapata, twórca flyboardu ma zamiar dzisiaj przelecieć nad kanałem La Manche z Francji do Wielkiej Brytanii. To pierwsza taka próba w historii, co mówi sam twórca?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Franky Zapata przeleci dziś na  flyboardzie przez kanał La Manche
Franky Zapata przeleci dziś na flyboardzie przez kanał La Manche (Materiały prasowe)
d3m3qit

W rozmowie z TVN24 Franky Zapata opowiedział o planach przelotu nad La Manche wykorzystując do tego wymyśloną przez siebie deskę - flyboard. O jego wynalazku pisaliśmy więcej tutaj, a twórca ma w planach także latający samochód. Tym razem jednak Franky Zapata postanowił wypróbować flyboard na znacznie większej odległości niż dotychczas.

Flayboardem przez kanał La Manche - na żywo

Próba miała odbyć się wcześniej, ale ze względu na warunki pogodowe, lot rozpoczął się o 8:00. Całość możecie oglądać na żywo poniżej:

Franky Zapata opowiedział o locie nad kanałem La Manche

- "Są do tego dobre warunki, więc może uda się pokonać ten kanał" - mówił we wczorajszej rozmowie z korespondentką TVN24. - "Ja tylko podążam tutaj śladami pionierów lotnictwa, Louisa Bleriota i wszystkich tych, którym się powiodło. Oraz tych, którym się nie powiodło" - dodał.

d3m3qit

Ponieważ flyboard jest w stanie pokonać jedynie 20 km, to w połowie drogi odbędzie się postój na statku na linii granicznej między Francją a Wielką Brytanią.

Zobacz też: Starcie myśliwców

Flyboard może rozwinąć prędkość do 200 km/h, jednak by paliwa starczyło na dłuższy odcinek trasy lot będzie odbywał się ze średnią prędkością 140 km/h. W tym czasie Zapata będzie utrzymywał się na wysokości 15-20 metrów nad wodą.

d3m3qit

Twórca flyboardu ocenia swoje szanse powodzenia na ok. 70%, a sam przelot będzie dla niego bardzo wycieńczający. Nawigacja będzie odbywać się przede wszystkim z pomocą kasku, który jest jednocześnie jego urządzeniem nawigacyjnym oraz pozwala na komunikację z ekipą, która będzie na łodzi.

Zobacz też: Testujemy "latającą" deskę elektryczną. Wrażenia z jazdy są nie do opisania!

d3m3qit

Podziel się opinią

Share

d3m3qit

d3m3qit
Więcej tematów