Firma ASRock - segment high-end raczej nie dla niej

Firma ASRock - segment high-end raczej nie dla niej

Firma ASRock - segment high-end raczej nie dla niej
Źródło zdjęć: © Asrock
13.09.2008 12:00, aktualizacja: 13.09.2008 15:43

Jakiś czas temu firma ASRock postanowiła zmienić strategię rynkową - wkroczyła na rynek high-endowych płyt głównych. Niestety po paru miesiącach walki z takimi gigantami jak Asustek Computer oraz Gigabyte Technology okazało się, że pomysł ów był raczej nietrafiony...

Tajwańska firma ASRock znana jest od dawna na naszym rynku - kojarzy się głównie z najtańszymi płytami głównymi. Kilka miesięcy temu postanowiła ona jednak zmienić strategię rynkową i zaczęła wprowadzać do swojej oferty urządzenia aspirujące do segmentu mid-range i high-end (warto też obejrzeć jej ostatnie propozycje: Penryn1600SLI-110dB , A780FullDisplayPort).

Niestety okazało się, że jej produkty nie cieszą się spodziewanym zainteresowaniem klientów, którzy chętniej wybierają rozwiązania konkurentów takich jak Asustek Computer oraz Gigabyte Technology. W związku z idącym za tym znacznym spadkiem zysków (w ciągu ośmiu miesięcy tego roku dochód firmy - w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego - spadł aż o 45,1%) firma postanowiła zwiększyć produkcję konstrukcji budżetowych (ograniczając produkcję urządzeń z średniej i najwyższej klasy).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)