Firefox odbiera przedsiębiorstwa

Firefox odbiera przedsiębiorstwa

Firefox odbiera przedsiębiorstwa
Źródło zdjęć: © Mozilla
07.04.2008 09:00, aktualizacja: 07.04.2008 09:53

Od wielu miesięcy wyraźnie widać, że Firefox zyskuje udziały w rynku kosztem Internet Explorera. Forrester Research przeprowadziło właśnie badania, z których wynika, że Microsoft ma poważne powody do zmartwień - wynika z nich, że przeglądarka Mozilli szybko zwiększa swoje udziały na bardzo ważnym segmencie rynku - wśród przedsiębiorstw.

Forrester Research przyjrzał się danych z 50 000 firm. Okazało się, że w całym 2007 roku IE stracił na tym rynku 10% udziałów, a stan posiadania Firefoksa zwiększył się z 9,8% do 18%.

Jeszcze gorszą informacją dla koncernu z Redmond jest fakt, że 55% firm wciąż używa Internet Explorera 6 i jeśli go zmienia to równie często na Firefoksa co na IE7. Udziały tej ostatniej przeglądarki w rynku przedsiębiorstw wynoszą bowiem 23,4%, co, biorąc pod uwagę rynkową potęgę Microsoftu, nie może zadowalać jej producenta. Małą popularność IE7 podkreśla jeszcze fakt, że Firefox 1.5 już niemal wyszedł z użycia, co oznacza, że został zastąpiony nowszą wersją open-source'owej przeglądarki.

Co prawda przyczyną słabego rozpowszechnienia się IE7 może być to, iż przeglądarka ta jest postrzegana jako etap przejściowy na drodze do zgodnej ze standardami IE8. Analitycy pytają jednak, czy, skoro IE7 przyjmuje się słabo, taki sam los nie spotka IE8. Tym bardziej, że, jak ostrzega Gartner, IE8 domyślnie renderuje strony w sposób zgodny ze standardami, a więc firmy, które używają witryn i aplikacji pisanych pod kątem wcześniejszych, niestandardowych edycji Internet Explorera, mogą mieć problemy z ich używaniem pod IE8. A to oznacza, że, zawiedzione, mogą porzucić przeglądarkę Microsoftu na rzecz konkurencyjnych rozwiązań.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)