Firefox 4.0 - Mozilla ujawniła wstępną datę premiery

Firefox 4.0 - Mozilla ujawniła wstępną datę premiery

Firefox 4.0 - Mozilla ujawniła wstępną datę premiery
Źródło zdjęć: © Mozilla
31.08.2009 15:30, aktualizacja: 01.09.2009 11:26

Fundacja Mozilla zaprezentowała wstępny projekt "mapy drogowej" swoich produktów na najbliższy rok, w tym przeglądarek internetowych Forefox i Fennec oraz silnika renderującego Gecko.

Zgodnie z przedstawionymi założeniami w czwartym kwartale br. oraz w drugim kwartale 201. r. doczekamy się nieznacznych aktualizacji Firefoksa 3.5. Wydanie przeglądarki oznaczone numerem 3.6 (kryptonim Namoroka) znajduje się już w fazie alpha. Aplikacja ma charakteryzować się lepszą obsługą JavaScript, krótszym czasem uruchamiania oraz poprawionym silnikiem Gecko (z wersji 1.9.1 do 1.9.2). Premiera Firefoksa 3.6 ma zbiec się w czasie z wydaniem finalnym programu Fennec 1.0, czyli mobilnej wersji tej przeglądarki.
Firefox 3.7. jak wynika ze wstępnego planu prac deweloperskich, ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, wprowadzając kolejną aktualizację silnika Gecko, obsługę animacji w języku XUL, mechanizm przeglądania sieci zorientowanego zadaniowo, system uruchamiania wtyczek jako osobnych procesów (Electrolysis) czy synchronizację zakładek online (rozwiązanie znane m.in. z Opery, a wprowadzone ostatnio również przez Google w Chrome 4.0).
Natomiast na przełomie października i listopada przyszłego roku może ukazać się Firefox 4.0. Na temat następnej "dużej" wersji programu niewiele na razie wiadomo, oprócz tego, że Mozilla zakłada w niej m.in. premierę nowego interfejsu, kolejny update Gecko i integrację z usługą Weave (synchronizacja zakładek, stron startowych czy haseł dostępu do serwisów online od razu po uruchomieniu przeglądarki - bez względu na wykorzystywaną w danym momencie platformę sprzętowo-programową). Wprowadzeniu "czwórki" towarzyszyć ma również premiera Fennec 2.
Ponieważ jest to pierwsza wersja "mapy drogowej" Mozilli, podanych powyżej dat nie należy traktować jako ostatecznych deklaracji. Pamiętamy bowiem wszyscy, jakie opóźnienie poprzedziło premierę Firefoksa 3.5.

Więcej informacji: Mozilla - https://wiki.mozilla.org/firefox/roadmap

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)