Filmy 3D dostępne już na YouTube

Filmy 3D dostępne już na YouTube

Filmy 3D dostępne już na YouTube
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
27.05.2011 11:48

Dzięki współpracy Nvidia i YouTube internauci mogą się już cieszyć filmami 3D zamieszczanymi na tym portalu. Do ich oglądania potrzebny jest komputer lub laptop z technologią Nvidia 3D Vision oraz najnowsza wersja przeglądarki Firefox. Obecnie dostępnych jest kilka tysięcy filmów w stereoskopowym 3D.

“Dzięki zaimplementowaniu obsługi standardów HTML5 oraz WebM mogliśmy zaoferować naszym użytkownikom możliwość cieszenia się filmami 3D”, powiedział Jonathan Huang, odpowiedzialny za 3. w YouTube. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że właściciele zestawów NVIDIA 3D Vision uzyskali teraz dostęp do naszej bogatej biblioteki materiałów 3D.”

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Szybko rosnące zainteresowanie filmami 3. oraz możliwością ich publikowania w YouTube spowodowane jest m.in. coraz łatwiejszą dostępnością kamer wideo pozwalających na rejestrowanie obrazu w 3D, a zatem krok YouTube wydaje się odpowiedzią na potrzeby internautów.

Należy pamiętać, iż do obsługi 3D konieczne jest zainstalowanie najnowszych sterowników GeForce (wersja 275 lub nowsza). Należy również włączyć obsługę HTML w ustawieniach YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)