FAQ: co musisz wiedzieć przed instalacją Windows 7 beta 1?

FAQ: co musisz wiedzieć przed instalacją Windows 7 beta 1?

FAQ: co musisz wiedzieć przed instalacją Windows 7 beta 1?
09.01.2009 11:02, aktualizacja: 09.01.2009 12:17

Już dziś Microsoft zamierza upublicznić pierwszą wersję testową Windows 7, oznaczoną numerem 7000. Co należy wiedzieć przed pobraniem i instalacją systemu? Postanowiliśmy odpowiedzieć na te i inne, najczęściej zadawane przez was, pytania.

Kto już ma dostęp do Windows 7 beta 1?

Dostęp do Windows 7 mają partnerzy uczestniczący w programie TAP (Technical Adoption Program) oraz subskrybenci MSDN i TechNet Plus. Wczoraj także Microsoft udostępnił pierwszą betę systemu prasie.

Skąd i kiedy mogę pobrać Windows 7 beta 1?

System zostanie upubliczniony za pośrednictwem programu CPP (Customer Preview Program), który zainicjowany zostanie już dziś (nie wiadomo o której godzinie) pod adresem: Microsoft.com/Windows7. Tak więc należy bacznie śledzić ruchy giganta z Redmond właśnie pod tym adresem. Kiedy tylko Microsoft wyda pierwszą betę systemu to - oczywiście - o tym poinformujemy.

Czy Windows 7 będzie działać na moim komputerze?

Windows 7 beta 1 ma podobne wymagania, jak Vista. Jeśli posiadasz ten system, to możesz być pewny, że i Windows 7 będzie poprawnie działał na Twoim komputerze. Szczegółowe wymagania podajemy w ramce poniżej.

Jak zainstalować Windows 7 beta 1?

System (zarówno w wersji 32-bitowej, jak i x64) pobierzesz w postaci pliku .iso, który to następnie musisz wypalić na czystym krążku DVD (możesz także zainstalować system w maszynie wirtualnej, wtedy tylko wskazujesz plik obrazu). Możesz wykonać zarówno czystą instalację, jak i aktualizację z Visty SP1.

Do kiedy mogę używać Windows 7 beta 1?

Windows 7 beta 1 można użytkować do 1 sierpnia 2009 roku.

Co muszę jeszcze wiedzieć przed instalacją systemu w wersji beta?

Po pierwsze zapoznaj się z dokumentacją systemu (plik Win7relnotesbeta.docx), gdzie umówiono wszystkie znane przypadłości związane z Windows 7. Wykonaj także kopię zapasową ważnych danych - według pierwszych testów, które przeprowadziliśmy, wnioskujemy, że system działa bardzo stabilnie. Należy jednak pamiętać, że to nadal wczesna wersja beta. Microsoft rozwiązał już problem objawiający się uszkadzaniem plików MP3 przez Windows Media Playera i Media Center oraz niemożliwością rejestracji nagrań telewizyjnych i ich odtwarzaniem. Po instalacji systemu pobierz stosowną poprawkę:

- Poprawka dla Windows 7 beta 1 x86 (KB961367)
- Poprawka dla Windows 7 beta 1 x64 (KB961367)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)