Fałszywe faktury z PZU zarażone wirusem

Fałszywe faktury z PZU zarażone wirusem
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

22.07.2016 17:03, aktual.: 25.07.2016 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skrzynki mailowe Polaków zostały zalane fałszywymi informacjami o nieopłaconych fakturach z PZU. Po kliknięciu w link do dokumentu komputer zostaje zainfekowany mało znanym wirusem.

Jak donosi serwis niebezpiecznik.pl, skrzynki mailowe Polaków zostały zalane fałszywymi informacjami o nieopłaconych fakturach z PZU. Po kliknięciu w link do dokumentu komputer zostaje zainfekowany mało znanym wirusem.

Okazuje się, że wirus w rzekomym pliku faktury jest rozpoznawany jedynie przez trzy mało popularne antywirusy - Avware, Qihoo-36. oraz VIPRE. Na szczęście zgodnie z tym, co podaje niebezpiecznik.pl, każdy mail nadawany przez podszywających się pod PZU cyberprzestępców wygląda dokładnie tak samo.

W polu nadawcy znajdziemy adres: pzu[at]tpmcf.com; jako temat e-maila podano: Windykacja PZU - zaległa płatność. W samej treści feralnego listu znajdziemy kwotę zaległości: 350. PLN, oraz ostateczną datę uiszczenia należności: 23-07-2016 r. Poniżej informacji znajduje się link, który przekieruje nas do pobrania szkodliwego pliku PDF.

Jak się okazuje wybór PZU jest całkiem dobrym pomysłem ze strony cyberprzestępców. Wielu z nas ma coś wspólnego z jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jak podaje niebezpiecznik.pl, koniec tygodnia jest idealny na tego typu ataki - użytkownicy komputerów po ciężkim tygodniu są mniej uważni i łatwiej padają ofiarą oszustów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)