Facebook zapowiada walkę z oszustami. Skierował sprawę do sądu

Facebook zapowiada walkę z oszustami. Skierował sprawę do sądu

Facebook zapowiada walkę z oszustami. Skierował sprawę do sądu
Źródło zdjęć: © East News | Michael Macor
05.12.2019 21:18

Facebook wypowiada wojnę internetowym oszustom. Na celownik wzięci zostali ci, którzy kradną konta i wyświetlają fałszywe reklamy.

Facebook wniósł pozew w stanie Kalifornia o naruszenie warunków i zasad zamieszczania reklam na platformie. Pozwani (dwie osoby i firma) nakłaniali ludzi do pobrania i instalacji złośliwego oprogramowania, co w efekcie umożliwiło pozwanym złamanie zabezpieczeń kont użytkowników i wykorzystywanie ich do dystrybuowania fałszywych reklam promujących m.in.: podrabiane towary i pigułki dietetyczne.

Pozwani wykorzystywali również wizerunki celebrytów aby skuteczniej skłaniać do kliknięcia w reklamę. W niektórych przypadkach posługiwali się też techniką maskowania, celowo ukrywając z jej pomocą rzeczywisty adres łącza, wyświetlając jedną wersję strony docelowej reklamy w systemach Facebooka, a inną wersję użytkownikom.

Schematy maskowania są często wyrafinowane i dobrze zorganizowane, przez co osoby i organizacje stojące za nimi stają się trudne do zidentyfikowania i pociągnięcia do odpowiedzialności. W rezultacie, nie było do tej pory wielu działań prawnych na tym polu.

W tym konkretnym przypadku Facebook zwrócił pieniądze właścicielom kont reklamowych, które zostały wykorzystane do wyświetlania fałszywych reklam, a także pomógł je zabezpieczyć. Firma zapowiada też dalsze prace nad wykrywaniem nieuczciwych zachowań na platformie, egzekucję istniejących zasad oraz wyciąganie konsekwencji wobec tych, którzy oszukują użytkowników i wykorzystują systemy maskowania.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)