Facebook z McAfee dla bezpieczeństwa użytkowników

Facebook z McAfee dla bezpieczeństwa użytkowników
Źródło zdjęć: © Facebook

14.01.2010 12:00, aktual.: 14.01.2010 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Celem wspólnej inicjatywy jest lepsza ochrona osób korzystających z Facebooka. Służyć temu ma oprogramowanie bezpieczeństwa firmy McAfee, specjalne narzędzie skanująco-naprawcze oraz materiały edukacyjnych.

Porozumienie zawarte między Facebookiem i McAfee zakłada bezpłatne udostępnienie na okres sześciu miesięcy pakietu McAfee Internet Security Suite wszystkim użytkownikom Facebooka. Obecnie z opcji tej mogą skorzystać jedynie w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Francji, Kanadzie, Meksyku i Brazylii. Usługa zostanie udostępniona użytkownikom pochodzącym z pozostałych krajów jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Aby rozpocząć sześciomiesięczną subskrypcję wcześniej trzeba zostać fanem McAfee na Facebooku, co można zrobić pod tym adresem.

Obraz
© (fot. Facebook)

Dla użytkowników Facebooka przygotowano także specjalne narzędzie na wypadek włamania na ich konto w serwisie społecznościowym. Z jego pomocą będzie można ponowne zabezpieczyć swój profil, a dodatkowo oczyścić system ze złośliwego oprogramowania.

W planach jest też wspólne opracowywanie materiałów o charakterze edukacyjnym, które będą dostępne na specjalnej stronie Facebooka poświęconej bezpieczeństwu Facebook Security Page. Informacji na temat bezpieczeństwa będzie też można szukać na profilu firmy McAfee na Facebooku, który ma być regularnie aktualizowany.

Zagrożenia w społecznościówkach
Użytkownicy Facebooka są narażeni na wiele zagrożeń. Od lat nęka ich wykradający dane, i zamieniający ich komputery w "zombie" robak "Koobface", czy są atakowani przez botnety usiłujące instalować złośliwe oprogramowanie na komputerach użytkowników. W grudniu 200. r. utworzono specjalną radę zajmującą się kwestiami bezpieczeństwa na Facebooku, w skład której weszło pięć organizacji zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa online. Celem jej działania jest wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z tego serwisu społecznościowego.
Podpisanie umowy z McAfee to tylko jeden z elementów zmian w tym liczącym ponad 350 mln członków serwisie społecznościowym. Dotychczas zmieniono politykę prywatności - obecnie to użytkownicy decydują o tym, w jakim zakresie i komu udostępniają należące do nich informacje.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także